«Դա սարքված տեսանյութ է». ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարը՝ ՀՀ-ում ենթադրյալ ադրբեջանցու տեսանյութի մասին
Երկու տարի առաջ այլ անձի տեսանյութն է եղել՝ սարքված, մոնտաժված։ Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 28–ին, ԱԺ–ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանն՝ անդրադառնալով վերջերս ենթադրյալ ադրբեջանցու կողմից Երեւանում նկարահանված տեսանյութին, փոխանցում է News.am։
«ԱԱԾ–ն անում է ամեն բան, որպեսզի չեզոքացնի այն սպառնալիքները, որոնք կան։ Ցանկացած տեսանյութ հիմա էլ կարող ենք տեղադրել եւ կողքից իբրեւ ադրբեջանցի է զրուցում եւ այդպես մեկնաբանենք։ Դա սարքված տեսանյութ է եղել եւ իրականությանը չհամապատասխանող, իհարկե դրա վերաբերյալ մենք մեր եզրակացությունը կտանք եւ կլուսաբանենք»,– ասաց Մարտիրոսյանը։
Նշենք, որ օրեր առաջ համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որում երևում էր, թե ինչպես է Հայաստանում գտնվող ենթադրյալ ադրբեջանցին ծաղրանքով խոսում Հայաստանի ԱԱԾ-ի մասին:

Video of Alleged Azerbaijani in Armenia was Fabricated, National Security Service Acting Chief Says
It was another person's video two years ago, and it was fabricated, edited. Eduard Martirosyan, Acting Director of the National Security Service (NSS) of Armenia, said this in a briefing with reporters today, referring to the recent video shot by an alleged Azerbaijani in Yerevan, NEWS.am reports.
"The NSS is doing everything to neutralize those threats that there are," Martirosyan said. “We can post any video now, too, and an alleged Azerbaijani is speaking on the side, and comment as such. It was a fabricated video and is not true. Of course we will give our conclusion on that and will cover [it]."
A few days ago a video was posted on the Internet showing an alleged Azeri in Armenia mocking the NSS of Armenia.
A video posted on the Internet a few days ago and showing an alleged Azerbaijani in Armenia mocking the NSS of the country.