Թեհրանից ՀՀ քաղաքացիների տեղափոխող հերթական ինքնաթիռը ժամանել է Երևան
Թեհրանից 82 ՀՀ քաղաքացիների տեղափոխող ինքնաթիռը վայրէջք  է կատարվել «Զվարթնոց» օդանավակայանում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ սա այս պահին Իրանից ՀՀ քաղաքացիներին տեղափոխող կարծես թե վերջին ինքնաթիռն է:
«Նրանց կրկին ուղեկցել էր մեր մասնագետը՝ հենց Թեհրանից հետևելով նրանց ինքնազգացողությանը և օբյեկտիվ ախտանշաններին։ Ուղևորներից ոչ մեկ չի ունեցել բարձր ջերմություն կամ սուր շնչառական վարակի ախտանիշ։ Նրանք բոլորը կգտնվեն տնային հսկողության տակ»,-վստահեցրել է նախարարը:
Մինչ օրս կատարվել է կորոնավիրուսի ախտորոշման համար 108 լաբորատոր թեստ, բոլորի պատասխանները եղել են բացասական։
Փետրվարի 26-ին ժամանել էր նաև Թեհրան-Երևան ինքնաթիռը, որը 52 ուղևորի փոխադրել էր Զվարթնոց օդանավակայան՝ ՀՀ առողջապահության նախարարության  մասնագետի ուղեկցությամբ:

Очередной самолет с гражданами Армении прибыл в Ереван из Ирана
Самолет с 82 гражданами Армении из Тегерана приземлился в аэропорту ''Звартноц''. Как сообщает Арменпресс, по словам министра здравоохранения Армении Арсена Торосяна, это последний самолет для перевозки граждан Армении из Ирана.
''Пассажиров из Тегерана снова сопровождал наш специалист, который следил за состоянием их здоровья и объективными симптомами. Ни у одного из пассажиров не было высокой температуры или симптомов ОРЗ. Все они будут находиться под домашним наблюдением'', - заверил министр.
На сегодняшний день выполнено 108 лабораторных тестов для диагностики коронавируса, все из них были отрицательными.
26 февраля также прибыл самолет из Тегерана, который доставил 52 пассажиров в аэропорт ''Звартноц'' в сопровождении специалиста министерства здравоохранения Армении.