Դիվանագետի օրվա առթիվ Արմեն Սարգսյանը դիվանագիտական աստիճաններ է շնորհել
Դիվանագետի օրվա առթիվ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագրով դիվանագիտական աստիճաններ է շնորհել ԱԳՆ մի քանի աշխատակիցների:
Համապատասխան հրականագրում ասվում է.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 3-րդ մասի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 21-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Դիվանագետի օրվա կապակցությամբ արտակարգ և լիազոր դեսպանի դիվանագիտական աստիճան շնորհել՝
Վահագն Սերգեյի Աթաբեկյանին՝ Լիբանանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան շնորհել՝
Յուրի Հրանտի Բաբախանյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Միջին Արևելքի և Աֆրիկայի վարչության խորհրդական
Վահե Արմենի Գեւորգյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի խորհրդական
Անահիտ Ռուդոլֆի Հարությունյանին՝ Կանադայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան»,- ասված է հրամանագրում:

Армен Саркисян присвоил ряду сотрудников МИД дипломатические ранги
Президент Армении Армен Саркисян по случаю Дня дипломата присвоил ряду сотрудников МИД дипломатические ранги.
В указе говорится:
На основании предложения премьер-министра, согласно ч. 3 ст. 132 Конституции, а также ч. 1 ст. 21 Закона "О дипломатической службе", по случаю Дня дипломата присвоить дипломатический ранг чрезвычайного и полномочного посла
Ваагну Сергеевичу Атабекяну (чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Ливанской Республике),
дипломатический ранг чрезвычайного посланника и полномочного министра
Юрию Грантовичу Бабаханяну-советнику управления Среднего Востока и Африки Министерства иностранных дел Республики Армения,