«Բժիշկ՝ բժշկեա՛ զանձն քո»․ Զոհրաբ Մնացականյանը՝ Մևլութ Չավուշօղլուին
Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը մեկնաբանել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումը Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլու հետ, փոխանցում է News.am:
«Համանախագահներին ուղղված Մևլյութ Չավուշօղլու խորհուրդները ստիպում են հիշել Ղուկասին 4.23 «Բժի՛շկ, ինքս քեզ բուժի՛ր»,-գրել է Մնացականյանը թվիթերյան էջում:
Հիշեցնենք, որ Մևլյութ Չավուշօղլին Անկարայում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ:
Հանդիպումից հետո թուրք նախարարը թվիթերյան գրառում է կատարել. «Մինսկի խումբն այսուհետ պետք է կատարի ավելի ակտիվ աշխատանք Ղարաբաղյան հարցի կարգավորման համար: Այդ որոշումը պետք է լինի Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության շրջանակում»,-գրել է Չավուշօղլին:

"Врач, исцели себя сам": Глава МИД Армении - Чавушоглу
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян прокомментировал встречу  сопредседателей Минской группы ОБСЕ с министром иностранных дел Турции Мевлютом Чавушоглу, передает News.am.
"Советы Мевлюта Чавушоглу сопредседателям вынуждают вспомнить Луку 4.23 "Врач, исцели себя сам"", -написал Мнацаканян в Twitter.
Напомним,  Мевлют Чавушоглу встретился в Анкаре с сопредседателями Минской группы ОБСЕ.
После встречи турецкий министр написал в Twitter. "Минская группа впредь должна вести более активную работу для решения Карабахского вопроса. Это решение должно быть в рамках территориальной целостности Азербайджана", - написал Чавушоглу.