Մինչև մարտի 24-ը ներառյալ սահմանափակվում է Հայաստան-Վրաստան ցամաքային և օդային հաղորդակցությունը. ՀՀ ԱԳՆ
ՀՀ ԱԳՆ-ն նոր տիպի կորոնավիրուսով պայմանավորված Հայաստանի և Վրաստանի միջև ցամաքային և օդային հաղորդակցությունների սահմանափակումների վերաբերյալ հայտարարություն է տարածել, որը ներկայացնում ենք ստորև.
«Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսով պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը՝ ՀՀ կառավարությունը, Վրաստանի կառավարության հետ երկկողմ խորհրդակցությունների և պայմանավորվածությունների արդյունքում, որոշում է կայացրել մինչև 2020 թվականի մարտի 24-ը ներառյալ սահմանափակել Վրաստանի հետ ցամաքային և օդային հաղորդակցությունը:
Սահմանափակումը չի վերաբերում իրենց երկրներ վերադարձող Վրաստանի և Հայաստանի քաղաքացիներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, օրինական հիմքերով բնակության իրավունք ունեցող անձանց, միմյանց դիվանագիտական ներկայացուցչությունների անձնակազմներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, ինչպես նաև պաշտոնական փոխայցելություններ իրականացնող պաշտոնատար անձանց:
Հայաստան և Վրաստանի միջև շարունակվելու է բեռնափոխադրումների բնականոն ընթացքը»,- ասված է հաղորդակցության մեջ:

Приняло решение об ограничении сухопутного и воздушного сообщения с Грузией до 24 марта: МИД Армении
МИД Армении выступил с заявлением об ограничении сухопутного и воздушного сообщения с Грузией в связи с распространением коронавируса нового типа, передает пресс-служба МИД РА.
"Учитывая эпидемическую ситуацию, вызванную коронавирусом нового типа, Правительство Армении по итогам двусторонних консультаций и соглашений с Правительством Грузии приняло решение ограничить наземное и воздушное сообщение с Грузией до 24 марта 2020 года.
Ограничение не распространяется на граждан Грузии и Армении, которые возвращаются на Родину из страны проживания, членов их семей, лиц, проживающих на законных основаниях, сотрудников дипломатических представительств и членов их семей, а также на должностных лиц, которые совершают официальные визиты.
Регулярные грузоперевозки между Арменией и Грузией будут продолжены", - отмечается в сообщении МИД Армении.