Կորոնավիրուսով վարակման ևս 3 դեպք է հաստատվել. նրանք նույնպես հայտնի նշանդրեքից են
Քիչ առաջ ավարտեցինք նոր կորոնավիրուսի 52 հետազոտություն, որից 49-ը բացասական էր, իսկ 3-ը դրական: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«ԹԱՐՄԱՑՈՒՄ 14:00, 15.03.2020թ.
Քիչ առաջ ավարտեցինք նոր կորոնավիրուսի 52 հետազոտություն, որից 49-ը բացասական էր, իսկ 3-ը դրական: Բոլոր նոր դրական դեպքերը կապված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված են եղել:
Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 23 դեպք: 1-ին պացիենտի կրկնակի հետազոտության պատասխանը կլինի այսօր երեկոյան և բացասական լինելու դեպքում, նա դուրս կգրվի հիվանդանոցից:
21 պացիենտների առողջական վիճակը բավարար է, այդ թվում` երեխայի: Մյուս 2 պացիենտի մոտ առկա է թոքաբորբ, նրանց կյանքին նույնպես վտանգ չի սպառնում»,- գրել է Թորոսյանը:

Armenia COVID19 Cases Reach 23
Three suspected cases of the COVID19 have tested positive, bringing the total number of the novel coronavirus infections in Armenia to 23, Healthcare Minister Arsen Torosyan announcedArmenpress reports.
“We completed 52 tests, 49 of which were negative, while 3 were positive. All new positive cases are connected with the Etchmiatsin case and were quarantined from the beginning,” he said.
He said the first COVID19 patient in Armenia who was diagnosed on March 1 is awaiting a re-testing and in the event of results coming back negative he will be discharged tonight.
Out of the 23 current cases, 21 – including the child - are feeling well.  The other two patients have pneumonia, which at this moment is non-life threatening, Torosyan said.