Կորոնավիրուսով վարակման ևս 3 դեպք է հաստատվել. նրանք նույնպես հայտնի նշանդրեքից են
Քիչ առաջ ավարտեցինք նոր կորոնավիրուսի 52 հետազոտություն, որից 49-ը բացասական էր, իսկ 3-ը դրական: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«ԹԱՐՄԱՑՈՒՄ 14:00, 15.03.2020թ.
Քիչ առաջ ավարտեցինք նոր կորոնավիրուսի 52 հետազոտություն, որից 49-ը բացասական էր, իսկ 3-ը դրական: Բոլոր նոր դրական դեպքերը կապված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված են եղել:
Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 23 դեպք: 1-ին պացիենտի կրկնակի հետազոտության պատասխանը կլինի այսօր երեկոյան և բացասական լինելու դեպքում, նա դուրս կգրվի հիվանդանոցից:
21 պացիենտների առողջական վիճակը բավարար է, այդ թվում` երեխայի: Մյուս 2 պացիենտի մոտ առկա է թոքաբորբ, նրանց կյանքին նույնպես վտանգ չի սպառնում»,- գրել է Թորոսյանը:

Число зараженных коронавирусом в Армении граждан достигло 23
Как  передает "Арменпресс", об этом сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на своей странице в Facebook.
"Только что мы завершили 52 новых теста на коронавирус, 49 из которых были отрицательными и 3 положительными. Все новые положительные случаи связаны с пресловутым случаем в Эчмиадзине, все изолированы с самого начала.
В итоге у нас 23 подтвержденных случая. Ответ на повторное обследование первого пациента будет сегодня вечером, и если он будет отрицательным, его выпишут из больницы.
21 пациент здоров, включая ребенка. У двух других пациентов пневмония, и нет никакой  угрозы их жизни", - говорится в сообщении.