Բակո Սահակյանի մոտ քննարկվել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 15-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Ինչպես հայտնում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, խորհրդակցության ժամանակ վերլուծվել է համաճարակային իրավիճակը հանրապետությունում և վարակի դեմ պայքարի ուղղությամբ անցկացվող միջոցառումները:
Երկրի ղեկավարը մեկ անգամ ևս ընդգծել է բոլոր կանխարգելիչ միջոցների ձեռնարկման և քաղաքացիների տեղեկացվածության բարձրացման անհրաժեշտությունը՝ որպես կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող նշանակալի գործոն:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh Convenes Meeting on Preventing Coronavirus
On 15 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation to discuss the activities being carried out to prevent the spread of coronavirus in the republic.
The epidemic situation in the republic and measures to combat the infection were analyzed during the consultation.
The Head of the State once again emphasized the need for taking all the preventive measures and raising awareness of the citizens as a significant factor of avoiding the spread of coronavirus.
Artsakh Republic Minister of State Grigory Martirosyan, Security Council Secretary Arshavir Gharamyan and other officials participated in the consultation.