Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների մի մասը չի ցանկացել վերադառնալ հատուկ չվերթով. ՀՀ ԱԳՆ
Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների մի մասը չի ցանկացել վերադառնալ հատուկ չվերթով, որը կազմակերպվել էր նախորդ կիրակի օրը: Այս մասին այսօր ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը, հայտնում է NEWS.am-ը:
Նաղդալյանը հայտնել է, որ հայտարարված 150-ից 63 քաղաքացի է  վերադարձել, իսկ մի մասը մտափոխվել է՝ իմանալով սպասվող կարանտինի մասին: Նրանք որոշել են մնալ Իտալիայում, մի մասն էլ որոշել է երրորդ երկրներ մեկնել:
ԱԳն խոսնակն արտասահմանում գտնվող բոլոր քաղաքացիներին կոչ է արել առաջին հերթին կապ հաստատել դեսպանատների և ԱԳՆ-ի, այլ ոչ թե ԶԼՄ-ների հետ:

MFA: Some Of Armenian Citizens In Italy Decided Not To Return By Special Flight
Some of the Armenian citizens who were in Italy did not want to return by a special flight organized last Sunday, Armenian MFA spokesperson Anna Naghdalyan told reporters on Wednesday, NEWS.am reports.
Asked to comment on why out of 150 declared only 63 citizens have returned, the spokeswoman said some of them had changed their minds after learning about the upcoming quarantine. Some of them decided to stay in Italy, others decided to go through third countries.
The spokeswoman also urged citizens abroad to contact primarily embassies and the MFA, but not the media.