Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների մի մասը չի ցանկացել վերադառնալ հատուկ չվերթով. ՀՀ ԱԳՆ
Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների մի մասը չի ցանկացել վերադառնալ հատուկ չվերթով, որը կազմակերպվել էր նախորդ կիրակի օրը: Այս մասին այսօր ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը, հայտնում է NEWS.am-ը:
Նաղդալյանը հայտնել է, որ հայտարարված 150-ից 63 քաղաքացի է  վերադարձել, իսկ մի մասը մտափոխվել է՝ իմանալով սպասվող կարանտինի մասին: Նրանք որոշել են մնալ Իտալիայում, մի մասն էլ որոշել է երրորդ երկրներ մեկնել:
ԱԳն խոսնակն արտասահմանում գտնվող բոլոր քաղաքացիներին կոչ է արել առաջին հերթին կապ հաստատել դեսպանատների և ԱԳՆ-ի, այլ ոչ թե ԶԼՄ-ների հետ:

МИД: Некоторые из находившихся в Италии граждан Армении не пожелали возвращаться специальным рейсом
Некоторые из находившихся в Италии граждан Армении не пожелали вернуться специальным рейсом, организованным в минувшее воскресенье. Об этом сообщила пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян на брифинге 18 марта, передает News.am.
Отвечая на вопрос о том, почему из 150 заявленных вернулись 63 гражданина, пресс-секретарь МИД пояснила, что часть передумала лететь, узнав о предстоящем карантине. Одни приняли решение остаться в Италии, другие решили ехать через третьи страны.
Пресс-секретарь также призвала находящихся за рубежом граждан связываться в первую очередь с посольствами и МИД, а не СМИ.