Բակո Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել կառավարության նիստ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ մարտի 19-ին տեղի է ունեցել կառավարության նիստ:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերի քննարկման ընթացքում Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ դրանց պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Նիստի ժամանակ վերլուծվել են նաև համաճարակային իրավիճակը հանրապետությունում և սուր շնչառական վարակների ու նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ անցկացվող միջոցառումները: Երկրի ղեկավարը մեկ անգամ ևս ընդգծել է բոլոր կանխարգելիչ միջոցների շարունակական ձեռնարկման և հանրապետությունում համաճարակային իրավիճակի նկատմամբ մշտական վերահսկողության անհրաժեշտությունը:

19 февраля под председательством президента Республики Арцах Бако Саакяна состоялось заседание правительства.
В ходе обсуждения вопросов повестки заседания президент дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
На заседании были проанализированы эпидемиологическая обстановка в республике и мероприятия, проводимые в рамках борьбы с острыми респираторными инфекциями и новым коронавирусом. Глава государства вновь подчеркнул необходимость последовательного проведения всех превентивных мер и постоянного контроля эпидемиологической обстановки в республике.