Այն երկրներում, որտեղ ՀՀ-ն չունի դիվանագիտական ներկայացուցչություններ, ՀՀ քաղաքացիները կարող են կապ հաստատել ԱԳՆ-ի հետ
ՀՀ ԱԳՆ-ն կոչ է անում բոլոր այն երկրներում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին, որտեղ Հայաստանի Հանրապետությունը չունի դիվանագիտական ներկայացուցչություններ, անհրաժեշտության դեպքում կապ հաստատել ԱԳՆ-ի հետ։ Այս մասին ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Բոլոր այն երկրներում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին, որտեղ Հայաստանի Հանրապետությունը չունի դիվանագիտական ներկայացուցչություններ, կոչ ենք անում անհրաժեշտության դեպքում կապ հաստատել ԱԳՆ հետ։
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք տարանցիկ երկրներով Հայաստան ժամանելուց առաջ նախապես ստուգել չվերթների հասանելիությունը»,- նշվում է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունում:

All the Citizens of Armenia who Are in Countries where Armenia Doesn't Have Diplomatic Missions Can Contact Armenia's MFA
Armenia’s MFA urges all the citizens of the Republic of Armenia who are in countries where Armenia does not have diplomatic missions to contact the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.
''We urge all the citizens of the Republic of Armenia who are in countries where Armenia does not have diplomatic missions to contact the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.
We once again urge our citizens to check the availability of the flights before arriving to Armenia via transit countries'', the statement reads.