Չինաստանի իշխանությունները հանում են Ուհանի հետ տրանսպորտային հաղորդակցության սահմանափակումները
Չինաստանի իշխանությունները ապրիլի 8-ից կհանեն տրանսպորտային հաղորդակցության սահմանափակումները Ուհան քաղաքի հետ, որը դարձավ կորոնավիրուսի տարածման օջախը: Այս մասին ասվում է COVID-19-ի տարածման կանխարգելման և վերահսկման քաղաքային շտաբի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հուբեյ նահանգի առողջապահության կոմիտեն իր հերթին հայտնել է, որ մարտի 25-ի կեսգիշերից կչեղարկվեն նահանգից և դեպի նահանգ ուղևորությունների սահմանափակումները՝ բացառություն կլինի միայն նահանգի վարչական կենտրոնը Ուհանը:
Նահանգի իշխանությունները հայտնել են, որ սահմանափակումները աստիճանաբար կհանվեն հասկանալու համար՝ կփոխվի արդյոք համաճարակային իրավիճակը երկրում մեկուսացումից հետո արտաքին աշխարհի հետ կապը վերականգնելուց հետո:

Власти Китая открывают Ухань
Власти Китая с 8 апреля снимут ограничения на транспортное сообщение с городом Ухань, который стал очагом распространения COVID-19. Об этом, как передает РИА Новости, говорится в заявлении штаба города Ухань по профилактике и борьбе с распространением нового типа коронавируса.
Комитет по здравоохранению провинции Хубэй, в свою очередь, сообщил, что с полуночи 25 марта будут отменены ограничения на поездки в и из провинции, исключение пока составит лишь ее административный центр - город Ухань.
Власти провинции решили отменять ограничения постепенно, двухнедельный период между снятием карантина со всей провинции и отдельно с города Ухань позволит проанализировать, меняется ли эпидемическая ситуация в стране с учетом начала поездок по ней тех, кто почти два месяца были изолированы от внешнего мира в эпицентре эпидемии.