Ռոհանի. Իրանը պատրաստ է օգնել ցանկացած երկրի կորոնավիրուսի դեմ պայքարում․ «ՌԻԱ Նովոստի»
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին կորոնավիրուսի հետ կապված հայտարարել է, որ Թեհրանն իր հնարավորությունների սահմանում պատրաստ է օգնել ցանկացած երկրի, չնայած նրան, որ հենց Իսլամական Հանրապետությունում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը գերազանցում է երկու հազարը: Այս մասին փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մենք մեր հնարավորությունների սահմաններում օգնություն կցուցաբերենք ցանկացած երկրի, որը մեզանից կխնդրի այդ օգնությունը»,- հայտարարել է Ռոհանին կառավարության նիստում:
Նա նաև նշել է, որ որոշ երկրներ օգնել են Իրանին ՝ տրամադրելով դիմակներ, անհրաժեշտ դեղամիջոցներ և որոշ բժշկական սարքավորումներ:

Роухани заявил о готовности помогать любой стране в борьбе с COVID-19: РИА Новости
Президент Ирана Хасан Роухани заявил о готовности Тегерана помогать любой стране по мере своих возможностей в то время как в самой Исламской Республике число жертв коронавируса приближается к двум тысячам, передает РИА Новости
Некоторые страны помогли Ирану, предоставив маски, необходимые лекарства и некоторое медицинское оборудования, заявил президент, чьи слова приводятся на его официальном сайте.
"Мы исходим из того, что мы окажем помощь по мере своих возможностей любой стране, которая попросит у нас о ней, а также примем ее от тех стран, у которых сами попросили", - заявил Роухани на заседании правительства в среду.