Օրական կիրականացվի 1000 թեստավորում. Փաշինյան
Պետությունն իր առաջ խնդիր է դրել Հայաստանում առաջիկա օրերին օրական իրականացնել կորոնավիրուսի ախտորոշման 1000 թեստավորում. նախատեսվում է թեստերի տեղական արտադրություն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ֆեյսբուքի ուղիղ եթերում՝ պատասխանելով քաղաքացու հարցին, թե արդյոք պատրաստվում են իրականացնել  բնակչության զանգավածային թեստավորում:
«Այսօր խնդիր ենք դրել, որպեսզի առաջիկա օրերին օրական թեստերի քանակը դարձնենք 1000: Այսօր մեր օրական թեստերը տատանվում են 200-ից միչև 400-ի շրջանակում: Բայց մենք խնդիր ենք դրել, որ այս շաբաթվանից, գուցե դա հնարավոր լինի վաղը մյուս օրը, բայց ուրբաթ օրվանից վստահաբար օրը 1000 թեստ անել:  Եվ սրա համար մենք հիմա բավականին մեծ քանակի՝ մոտավորապես 70 հազարին հասնող թեստեր ենք գնում»,-ասաց Փաշինյանը:

Ежедневно будет проводится 1000 тестирований: Пашинян
Государство поставило перед собой задачу в ближайшие дни проводить в Армении ежедневно по 1000 тестов по диагностике коронавируса. Планируется локальное производство тестов. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян сказал об этом в прямом эфире в Facebook, отвечая на вопрос граждан, собираются ли они проводить массовое тестирование населения.
''Сегодня мы поставили задачу увеличить количество ежедневных тестов до 1000 в ближайшие дни. Сегодня наши ежедневные тесты варьируются от 200 до 400. Но мы поставили перед собой цель, чтобы начиная с этой недели (возможно, уже с завтрашнего дня, но с пятницы, безусловно) будем проводить 1000 тестов в день. И для этого мы сейчас закупаем большое количество тестов - около 70 тысяч'', - сказал Пашинян.