Արցախի ՊԲ-ում անցկացվել է ռազմական խորհրդի հեռավար նիստ
Արցախի Հանրապետության ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանի նախագահությամբ ապրիլի 9-ին անց է կացվել ռազմական խորհրդի հեռավար նիստ, որին մասնակցել են բանակի հրամկազմը, շտաբի բաժինների և ծառայությունների պետերը, միավորումների և զորամասերի հրամանատարներն ու նրանց տեղակալները, զինվորական կոմիսարներ, ռազմաիրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներ, հաղորդում է Արցախի ՊԲ-ն:
Տեսակապային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են բանակային ընթացիկ տարվա անցած ժամանակահատվածում սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի շահագործմանը, տեխնիկական սպասարկմանը, նորոգման ու հաշվառման, ինչպես նաև բնագավառի հետագա աշխատանքների բարելավմանը վերաբերող թեմաներ:
Օրակարգային հարցերի շուրջ ելույթ են ունեցել բնագավառի պատասխանատուները՝ ներկայացնելով հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացված աշխատանքներն ու հաստիքային սպառազինության ու ռազմական տեխնիկայի արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված համալիր գործընթացները:
Վերջում բանակի հրամանատարը ամփոփել է խորհրդի նիստի արդյունքները և հանձնարարականներ տվել հեռավար խորհրդակցության մասնակիցներին:

Commander of the Defense Army of the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), Major General Jalal Harutyunyan today chaired the remote session of the military council with the army’s command, heads of the divisions and services of the Staff, the commanders of military formations and units and their deputies, military registration officers and representatives of military and law-enforcement bodies, The Official website of  Ministry of Defence of Artsakh reports.
Issues related to the operation, technical maintenance, repair and record-registration of arms and military equipment, as well as improvement of the field in the past year were discussed during the remote session.
At the end of the session, the army commander summed up the results and gave the participants of the remote session their assignments.