Էրդողանը չի ընդունել ներքին գործերի նախարարի՝ կորոնավիրուսի ֆոնին ներկայացրած հրաժարականը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը չի ընդունել երկրի ներքին գործերի  նախարար Սուլեյման Սոյլուի ներկայացրած հրաժարականը պարետային ժամ մտցնելու հետ կապված անհաջողությունից հետո: Այս մասին հայտնում են Թուրքիայի նախագահի գրասենյակից:
Ավելի վաղ Սոյլուն Twitter-ի իր միկրոբլոգում հայտարարել էր հրաժարականի մասին և ներողություն էր խնդրել երկրի ղեկավարությունից և թուրք ժողովրդից:
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունն ապրիլի 10-ի ուշ երեկոյան հայտարարել էր, որ երկրի 31 նահանգի, այդ թվում՝ Անկարայի, Ստամբուլի և Անթալիայի բնակիչներին ապրիլի 11-ին և 12-ին արգելվում է փողոց դուրս գալ: Անսպասելի հայտարարությունից հետո մարդիկ շտապել էին խանութներ, որտեղ ահռելի հերթեր էին գոյացել:  Երկրի ՆԳՆ-ի այս քայլը քննադատության է արժանացել ընդդիմության և հասարակության կողմից:

Эрдоган не принял отставку главы МВД Турции после неудачи с комендантским часом (ТАСС)
Президент Турции Тайип Эрдоган не поддержал заявление министра внутренних дел Сулеймана Сойлу, в котором тот просил о своей отставке после неудачи с введением 48-часового комендантского часа в стране. Об этом говорится в распространенном в воскресенье коммюнике администрации турецкого лидера, передает ТАСС.
Ранее Сойлу объявил в Twitter об отставке и попросил прощения у руководства страны и всего турецкого народа.
10 апреля в 23:00 по местному времени министерство внутренних дел Турции объявило, что в рамках борьбы с распространением коронавируса вводится 48-часовой запрет на выход из домов для жителей 31 провинции, включая Анкару, Стамбул и Анталью. После этого в социальных сетях появились видеоролики огромных толп у магазинов - люди были вынуждены отправиться за продуктами после объявления о введении комендантского часа.