Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել կիպրացի գործընկերոջ հետ
Ապրիլի 15-ին հայկական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հեռախոսազրույցը Կիպրոսի ԱԳ նախարար Նիկոս Խրիստոդուլիդեսի հետ։
Գործընկերները մտքեր փոխանակեցին նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի շրջանակներում ձեռնարկվող քայլերի շուրջ։ Նախարար Մնացականյանը ՀՀ կառավարության անունից իր զորակցությունն ու աջակցությունը հայտնեց կիպրացի եղբայրական ժողովրդին՝ համավարակի տարածման դեմ մղվող պայքարում:
Առանձնահատուկ ընդգծելով միջազգային համագործակցության և փոխօգնության ամրապնդման դերը գլոբալ մարտահրավերների հասցեագրման գործում՝ Հայաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարներն շեշտեցին Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակի կարևորությունը:

On April 15, at the initiative of the Armenian side, Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan had a phone conversation with Nikos Christodoulides, the Foreign Minister of Cyprus.
The counterparts exchanged views on the steps undertaken within the framework of fight against the COVID19 pandemic. On behalf of the Government of the Republic of Armenia, Minister Mnatsakanyan expressed his solidarity and support to the brotherly people of Cyprus in the fight against the pandemic.
Particularly emphasizing the role of international cooperation and strengthening mutual assistance in addressing global challenges, the Foreign Ministers of Armenia and Cyprus underscored the importance of the Armenia-Greece-Cyprus trilateral platform.