Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել կիպրացի գործընկերոջ հետ
Ապրիլի 15-ին հայկական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հեռախոսազրույցը Կիպրոսի ԱԳ նախարար Նիկոս Խրիստոդուլիդեսի հետ։
Գործընկերները մտքեր փոխանակեցին նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի շրջանակներում ձեռնարկվող քայլերի շուրջ։ Նախարար Մնացականյանը ՀՀ կառավարության անունից իր զորակցությունն ու աջակցությունը հայտնեց կիպրացի եղբայրական ժողովրդին՝ համավարակի տարածման դեմ մղվող պայքարում:
Առանձնահատուկ ընդգծելով միջազգային համագործակցության և փոխօգնության ամրապնդման դերը գլոբալ մարտահրավերների հասցեագրման գործում՝ Հայաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարներն շեշտեցին Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակի կարևորությունը:

Глава МИД Армении провел телефонный разговор с министром иностранных дел Кипра
По инициативе армянской стороны 15 апреля состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна с министром иностранных дел Кипра Никосом Христодулидисом.
Партнеры обменялись мнениями о мерах, принимаемых в рамках борьбы с распространением коронавируса нового типа. От имени правительства Республики Армения министр Мнацаканян выразил поддержку братскому народу Кипра в борьбе с распространением эпидемии.
Особо подчеркнув важное значение укрепления международного сотрудничества и взаимопомощи в решении глобальных проблем, министры иностранных дел Армении и Кипра отметили важность трехсторонней платформы Армения-Греция-Кипр.