Եկել է ժամանակը, երբ ես պատրաստ եմ պատասխանելու բոլոր հարցերին. Սերժ Սարգսյան
Հարգելի լրագրողներ, ուզում եմ հավատացած լինեք, որ ես ձեզնից ավելի շատ եմ շահագրգռված շփվելու լրատվամիջոցների հետ մի պարզ պատճառով, որովհետև ես ոչինչ չունեմ թաքցնելու: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 16-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով եկել է ԱԺ ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստում հարցերի պատասխանելու, փոխանցում է News.am-ը
«Երկրորդ, իրոք եկել է ժամանակը, երբ ես պատրաստ եմ պատասխանելու բոլոր հարցերին: Ելնելով սրանից ես դիմել եմ հանձնաժողովին, իմ մասնակցությամբ նիստը անցկացնել արտակարգ դրության ավարտից հետո: Բայց հանձնաժողովը նպատակահարմար համարեց նիստն անցկացնել ամսի 16-ին, և ինչպես հայտնի է արտակարգ դրությունն էլ երկարացվեց:
Ուստի ես այդ հնարավորությունից զրկված եմ, քանի որ հարցն այնքան կարևոր է, որ ոտքի վրա 1-2 պատասխաններով ես չեմ կարող գոհացնել ոչ ձեզ, ոչ էլ հանրությանը:
Ես խոստանում եմ, որ արտակարգ դրության ավարտից հետո ես կհրավիրեմ բոլոր լրատվամիջոցներին, որոնք գործում են ՀՀ-ում և միայն ապրիլյան իրադարձությունների հետ կապված կպատասխանեմ բոլոր հարցերին»,-հայտարարեց Սերժ Սարգսյանը:
Որպեսզի փոքր ինչ իրավիճակը հարթեմ, մի քանի րոպե հետո իմ գրասենյակը կտարածի հայտարարություն»,-ընդգծեց Սերժ Սարգսյանն ու հեռացավ:

Пришло время, и я готов ответить на все вопросы: Серж Саргсян
Я больше вас заинтересован в общении с прессой. Причина очень проста – мне нечего скрывать. Об этом в парламенте Армении заявил журналистам 16 апреля третий президент республики Серж Саргсян, который прибыл для участия в заседании комиссии по расследованию событий и обстоятельств апрельской военной эскалации 2016 года, передает News.am
Кроме того, по словам Саргсяна, пришло время, и он готов ответить на все вопросы. ''Исходя из этого, я обратился в комиссию с предложением принять участие после отмены действия режима чрезвычайного положения. Но комиссия посчитала целесообразным провести заседание 16 апреля, хотя, как известно, режим ЧП был продлен. Одними-двумя ответами ''на ногах'' не хочется ограничиваться'', - отметил Саргсян.
В связи с этим экс-президент пообещал журналистам сразу после отмены режима ЧП созвать пресс-конференцию, пригласить всех и ответить на вопросы, но связанные только с апрельской эскалацией.
Помимо этого, как отметил Серж Саргсян, в скором времени его офис распространит заявление. Он также попросил журналистов ознакомиться с текстом данного заявления.