Սաակաշվիլին Վրաստանին 5,5 միլիարդ դոլար է խոստացել, եթե իր դեմ դատական գործի քննությունը հետաձգվի
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին Թբիլիսիին գործարք է առաջարկել: Այս մասին ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, Սաակաշվիլին հայտնել է «Мтавари архи» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցի ժամանակ:
Եթե վրացական իշխանություններն իրեն ժամանակավոր պաշտոնական կարգավիճակ շնորհեն՝ որպես պետության ղեկավարության ներկայացուցչի, և հետաձգեն իր դեմ դատական գործի քննությունը մինչև աշուն, ապա նա արտասահմանյան գործընկերներից մոտ 5,5 միլիարդ դոլար կբերի երկիր: Սա, Վրաստանի նախկին նախագահի խոսքով, կնպաստի կորոնավիրուսի հետևանքով տուժած տնտեսության վերականգնմանը:
Սաակաշվիլին նաև վստահեցրել է, որ պատրաստ է աջակցության համար դիմել բոլոր եվրոպական մայրաքաղաքներին, նա ճանաչում է շատ մարդկանց միջազգային ֆինանսական կազմակերպություններում և գրեթե բոլոր ժամանակակից քաղաքական առաջնորդներին:

Саакашвили пообещал Грузии $5,5 млрд за перенос процессов по его делам
Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили предложил сделку Тбилиси. Об этом он сообщил в эфире телекомпании "Мтавари архи", передает РИА Новости
Если грузинские власти предоставят ему временный официальный статус представителя руководства государства и отложат рассмотрение возбужденных против него дел до осени, он привезет в страну около 5,5 миллиарда долларов от зарубежных партнеров для устранения ущерба, нанесенного экономике коронавирусом.
Саакашвили заверил, что готов обратиться за поддержкой во все европейские столицы, знает многих людей в международных финансовых организациях и почти всех современных политических лидеров.
По его словам, экономический кризис на фоне пандемии может привести Грузию к бедности и голоду, а экономику страны спасет лишь иностранная помощь, которую он готов обеспечить.