«Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը 2020-ին կանցկացվի նոյեմբերի 1-8-ը
«Փառատոնի թիմն այս օրերին ձեռնպահ մնաց հապշտապ հայտարարություններ անելուց՝ կապված հուլիսի 12-19ը «Ոսկե ծիրան»-ի անցկացման հետ, քանի որ թե՛ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, թե՛ իր բազմաթիվ հայաստանյան և օտարերկրյա գործընկերների, թե՛ գործընկեր փառատոնների հետ քննարկվում էին տարբեր սցենարներ՝ առցանց փառատոնից մինչև հետաձգում հաջորդ տարի»,-ասվում է գրառման մեջ:
Երկարատև քննարկումների արդյունքում «Ոսկե ծիրանի» թիմն այս պահին նպատակահարմար է համարել փառատոնն անցկացնել 2020 թվականի նոյեմբերի 1-8-ը: Այլ սցենարներ ևս կան, բայց այս պահին հաստատված է նոյեմբերի 1-8 ժամկետը:
«Հուսանք՝ ամեն ինչ լավ կլինի: Այս անգամ մենք հուլիսին չենք հանդիպի, բայց հույս ունենք, որ նոյեմբերին կիրականացնենք «Ոսկե ծիրան» տոնը»,-նշվում է հաղորդագրությունում:
- Ապրիլի 15-ը Մշակույթի համաշխարհային օրն է «Մշակույթ»-ը սանսկրիտից թարգմանաբար նշանակում է «լույսի պաշտամունք», որն արտահայտում է գեղեցիկի, կատարյալի եւ...

Международный кинофестиваль "Золотой абрикос" состоится с 1 по 8 ноября 2020 года
"Команда фестиваля в эти дни воздерживалась от поспешных заявлений в связи с проведением "Золотого абрикоса" с 12 по 19 июля, поскольку как с Министерством образования, науки, культуры и спорта, так и со своими многочисленными армянскими и зарубежными партнерами и с партнерскими фестивалями обсуждались различные сценарии - от онлайн-фестиваля до переноса на следующий год", - говорится в записи.
В результате длительных обсуждений команда "Золотого абрикоса" на данный момент сочла целесообразным проведение фестиваля с 1 по 8 ноября 2020 года.
"Будем надеяться, что все будет хорошо. На этот раз мы встретимся не в июле, но надеемся, что в ноябре мы проведем праздник "Золотой абрикос", - отмечается в сообщении.