ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը վարակվել է կորոնավիրուսով
ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը տեսակոնֆերանսի ժամանակ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին հայտնել է, որ իր մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ, քիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ կորոնավիրուս ախտորոշող թեստը, որն ավելի վաղ էի հանձնել, դրական պատասխան է ցույց տվել։ Այս առումով, և ըստ Ռոսպոտրեբնադզորի պահանջների, ես պետք է ինքնամեկուսանամ և հետևեմ բժիշկների ցուցումներին։ Դա անհրաժեշտ է անել գործընկերներիս պաշտպանելու համար»,- ասել է Միշուստինը:
Միևնույն ժամանակ, Միշուստինն ասել է, որ կառավարությունը կշարունակի աշխատել բնականոն հունով, իսկ ինքը կապի մեջ կմնա գործընկերների և նախագահի հետ հեռախոսային և վիդեո հաղորդակցությունների միջոցով:

Мишустин заразился коронавирусом
Премьер-министр Михаил Мишустинна встрече с Владимиром Путиным в режиме видеоконференции сообщил, что заболел коронавирусом, передает РИА Новости
"Уважаемый Владимир Владимирович, только что стало известно, что тесты, которые я сдал на коронавирус, дали положительный результат. В этой связи и в соответствии с требованиями Роспотребнадзора я соответственно должен соблюдать самоизоляцию, выполнять предписания врачей. Это необходимо сделать, чтобы обезопасить моих коллег", сказал Мишустин.
При этом Мишустин заявил, что правительство продолжит работу в штатном режиме, а он будет оставаться с коллегами и президентом на телефонной и видеосвязи.