Մայիսի 9-ին Երևանում և Գյումրիում ռազմական ինքնաթիռների օդային շքերթ տեղի կունենա
Մայիսի 9-ին նախատեսված տոնական միջոցառումները համավարակով պայմանավորված այս տարի տեղի չեն ունենա: Այս մասին NEWS.am-ին են հայտնել Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ  Շուշան Ստեփանյանը:
«Մայիսի 9-ի առավոտյան ծաղիկներ կխոնարհեն Հաղթանակի զբոսայգում, նաև տեղի կունենա ռազմական ինքնաթիռների օդային շքերթ Երևանում և Գյումրիում` հայ և ռուս օդաչուների մասնակցությամբ: Այսօր ՍՈւ 30 ինքնաթիռները փորձնական թռիչքներ են կատարել Երևանի երկնքում»,-ասել է նա:
Նշենք, որ այսօր կեսօրին Երևանի երկնքում ՍՈւ 30 բազմաֆունկցիոնալ գերժամանակակից ինքնաթիռները նախապատրաստական թռիչքներ են իրականացրել օդային շքերթի համար։

9 мая в Ереване и Гюмри пройдет воздушный парад военных самолетов
В этом году праздничные мероприятия, запланированные на 9 мая, 75-ую годовщину победы в Великой Отечественной войне, из-за эпидемии не состоятся. Об этом в беседе с корреспондентом NEWS.am 4 мая заявила пресс-секретарь министра обороны Армении Шушан Степанян.
''Утром 9 мая в парке Победы состоится церемония возложения цветов. Кроме того, в Ереване и Гюмри пройдет воздушный парад военных самолетов с участием армянских и российских летчиков. Сегодня самолеты Су-30 совершили подготовительные полеты в небе над Ереваном'', - добавила она.