Հաղթանակի օրվան նվիրված օդային շքերթը նախնական տվյալներով կմեկնարկի ժամը 11։00-ին Գյումրիից
Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում մայիսի 9-ին, նախնական տվյալներով՝  ժամը 11։00-ին Գյումրիից մեկնարկելու է օդային շքերթը։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը։
«Այս պահի դրությամբ նախատեսված է ժամը 11։00-ին, դա կախված է եղանակային պայմաններից։ Օդային շքերթը մեկնարկելու է Գյումրիից։ Այն ցուցադրվելու է Հանրային հեռուստատեսության ուղիղ եթերում»,- ասաց Ստեփանյանը։
Ավելի վաղ, Երևանի երկնքում ՍՈւ-30 բազմաֆունկցիոնալ գերժամանակակից ինքնաթիռները նախապատրաստական թռիչքներ էին իրականացնում օդային շքերթի համար։ Օդային շքերթին ներգրավված են լինելու նաև ռուսական ռազմաբազայի ինքնաթիռները։

Воздушный парад по случаю Дня Победы начнется из Гюмри в 11:00
В рамках мероприятий, посвященных 75-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне, 9 мая, по предварительным данным, воздушный парад начнется из Гюмри в 11:00. Об этом в беседе с Арменпресс заявила пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян.
''На данный момент парад запланирован на 11:00, это зависит от погодных условий. Воздушный парад начнется с Гюмри. Он будет показан в прямом эфире на Общественном телевидении'', - сказала Степанян.
Ранее в небе над Ереваном новейшие самолеты Су-30 совершали подготовительные полеты к воздушному параду. Самолеты российской военной базы также примут участие в воздушном параде.