Իրանի ռազմանավի հետ կապված միջադեպի հետևանքով զոհվել է 19 մարդ
Օմանի ծոցում Իրանի ռազմանավի հետ կապված միջադեպի հետևանքով զոհվել է 19 մարդ, տուժել՝ 15-ը: Այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում անելով Իրանի ռազմածովային ուժերի լրատվական ծառայությանը:
Վերջինիս կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ չկա այլ տեղեկատվություն, որը կհաստատեր կամ կհերքեր այն տեղեկությունը, թե սխալմամբ հրթիռով է խոցվել նավը: Ռազմական կառույցները տեղի ունեցածը միջադեպ են համարում՝ առանց մանրամասներ ներկայացնելու:
Ավելի վաղ նշվում էր, որ դեպքը տեղի է ունեցել ծովային զորվարժությունների ժամանակ: IRIB հեռուստաընկերությունը հայտնել էր այն մասին, որ «Konarak» նավը կարող էր խոցված լինել զորավարժությունների ժամանակ սխալմամբ արձակված հրթիռի հետևանքով:

В Иране сообщили о гибели 19 человек при инциденте с военным кораблем
В результате инцидента с иранским кораблем поддержки и обеспечения в Оманском заливе погибли 19 человек, заявили в пресс-службе Военно-морских сил армии Ирана, передает РИА Новости.
Еще 15 членов экипажа пострадали, их состояние удовлетворительное.
Ранее СМИ сообщили, что 10 мая фрегат Jamaran иранских ВМС во время учений по ошибке обстрелял дружественный корабль. По информации телерадиокомпании IRIB, в судно могла попасть ракета из-за несоблюдения дистанции от цели, по которой велся огонь.
Какого-либо подтверждения или опровержения данных о том, что судно подверглось случайному ракетному обстрелу со стороны своих, нет: военные по-прежнему называют это инцидентом, не приводя подробностей.