«Զվարթնոց» օդանավակայանում կվերսկսվեն կանոնավոր բեռնափոխադրումները
«Զվարթնոց» օդանավակայանում կվերսկսվեն կանոնավոր բեռնափոխադրումները: Այդ մասին հայտնել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ֆեյսբուքյան էջը
«Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ տևական դադարից հետո «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի Բեռնային համալիրում կսկսեն իրականացվել կանոնավոր բեռնային (cargo) փոխադրումներ:
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի և Coyne Airways ընկերության միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, սույն թվականի մայիսի 10-ին մեկնարկ տվեց Լյոժ (Բելգիա) և Երևան քաղաքների միջև կանոնավոր բեռնային փոխադրումներին:
Բեռնային փոխադրումները կիրականացվեն շաբաթական մեկ չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր կիրակի: Չվերթերը կիրականացվեն Boeing 737-400 օդանավերով՝ մինչև 20 տոննա բեռ փոխադրելու հնարավորությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Regular Cargo Transportation At "Zvartnots" Relaunched
Regular cargo transportation at "Zvartnots" International Airport will be relaunched, informs the page of the Airport on Facebook.
"We are glad to announce that after a long term break, regular #cargo transportation will be carried out at "Zvartnots" International Airport.
According to the agreement reached between "Zvartnots" International Airport and Coyne Airways, regular cargo transportation between Liège (Belgium) and Yerevan been launched from May 10.
Cargo transportation will be carried out once a week, every Sunday. The flights will be operated by Boeing 737-400 aircraft with a capacity of up to 20 tons," is said in the announcement.