Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՊԲ հրամանատար Ջալալ Հարությունյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 25-ին ընդունել է Պաշտպանության բանակի հրամանատար, պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Ջալալ Հարությունյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Պաշտպանության բանակի հրամանատարը նախագահին զեկուցել է առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրավիճակի, հակառակորդի կողմից անցկացվող զորավարժությունների, դրանց բնույթի և տեղաշարժերի մասին՝ հավաստիացնելով, որ Պաշտպանության բանակի համապատասխան ստորաբաժանումներն ուշադիր հետևում են հակառակորդի բոլոր գործողություններին:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ Հանրապետության իշխանությունները՝ զինված ուժերի հրամանատարական կազմի հետ միասին, կատարելու են առավելագույնը երկրի պաշտպանունակության հետևողական բարձրացման և զինծառայողների սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրների առաջնահերթ լուծման ուղղությամբ:
Նախագահը մասնավորապես ընդգծել է, որ առաջիկայում շոշափելի քայլեր կձեռնարկվեն ՊԲ հերթացուցակում գտնվողներին նախատեսված ժամկետից շուտ բնակարաններով ապահովելու նպատակով:

Джалал Арутюнян представил президенту Арцаха оперативную ситуацию на передовой
25 мая Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял командующего Армией обороны, и. о. министра обороны Джалала Арутюняна. Об этом сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Командующий Армией обороны доложил президенту об оперативной ситуации на передовой, о проводимых противником учениях, их характере и передвижениях, заверив, что соответствующие подразделения Армии обороны внимательно следят за всеми действиями противника.
Президент Арутюнян отметил, что власти республики вместе с командным составом ВС сделают все возможное для последовательного повышения обороноспособности страны и первоочередного решения социально-экономических проблем военнослужащих.
Президент, в частности, подчеркнул, что в ближайшее время будут предприняты ощутимые шаги для обеспечения жильем раньше предусмотренного срока.