Կենսաթոշակների և նպաստների տրամադրումը ապահովվելու է բացառապես շահառուների բնակության վայրերում
ՀՀ պարետի՝ հունիսի 3-ի՝ Ց/94-2020 ցուցումի համաձայն՝ կենսաթոշակների և նպաստների տրամադրումը հունիսի 4-ից սկսած ապահովվելու է բացառապես շահառուների բնակության վայրերում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի աշխատակիցների միջոցով:
«Փոստային բաժանմունքներում կենսաթոշակներ և նպաստներ չեն տրամադրվելու և փոստատարները ոստիկանների ուղեկցությամբ ապահովելու են կենսաթոշակների և նպաստների առաքումն ըստ բնակության հասցեների:
Ցուցումը նպատակ ունի ապահովելու նպաստառու և թոշակառու հանդիսացող բնակչության անվտանգությունն ու նվազեցնելու մարդկանց կուտակումների արդյունքում նրանց վարակվելու հավանականությունը»,- ասված է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Пенсии и пособия будут выплачиваться исключительно по местам проживания
Согласно указу от 3 июня Ц/94-2020 года, предоставление пенсий и пособий начиная с 4 июня будет осуществляться исключительно по местам проживания бенефициаров сотрудниками ЗАО "Айпост".
"В почтовых отделениях пенсии и пособия не будут выдаваться, и почтальоны в сопровождении полицейских обеспечат доставку пенсий и пособий по адресам проживания бенефициаров.
Указание имеет целью обеспечить безопасность бенефициаров пособий и пенсионеров, и снизить вероятность заражения людей в результате скоплений людей", - говорится в сообщении Министерства высокотехнологичной промышленности Армении.