Դատարանը վաղը կքննի Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը. Ծառուկյանը հաստատեց
Առաջին ատյանի դատարանը վաղը՝ հունիսի 17-ին, կքննի ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը։ Այս լուրը լրագրողներին ԱԱԾ շենքից դուրս գալով հայտնել է Ծառուկյանը, փոխանցում է News.am-ը:
«Ոչ մի հիմնավորում չկա, շինծու գործ է, ռեալ բան չկա»,- ասաց նա։
Հարցին՝ արդյոք իր դեմ ցուցմունք կա՞, Ծառուկյանն ասաց՝ ոչ։
Հարցին՝ ի՞նչ քրեական գործով էր հարցաքննությունը, ԲՀԿ առաջնորդը խնդրել է դիմել իրավապահ մարմիններին. «Ինձ հետ կապված որեւէ բան չկա, որեւէ խնդիր չկա։ Կառավարման հետ ոչ մի կապ չունեմ, կան կառավարիչներ, իսկ եթե կա որեւէ մեկը, որը բան ունի ասելու թող գա առերեսման։ Շինծու, սարքած գործ է, դատարանում կքննվի, դուք էլ կտեսնեք»։
Հարցին՝ ո՞րն է լինելու իր հաջորդ քայլը, ԲՀԿ առաջնորդն ասել է. «Այսօր ես դիվիդենտ հավաքելու խնդիր չունեմ, ով դիվիդենտ է հավաքում, ուրեմն նա դավաճան է։ Այսօր ԱԺ-իմ իմ ներկայացրածների, ասածի տերն եմ»։
Անդրադառնալով մամուլում շրջանառվող այն լուրին, որ իրեն կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան, Ծառուկյանը պատասխանել է. «Ներկայացրել են, այո։ Հիմա իրենց մեղադրանքը վաղը կքննվի եւ կտեսնեք՝ ինչ է ներկայացված։ Չկա հիմնավորում, սարքած գործ է»։

Gagik Tsarukyan Confirms Armenian Court Will Examine Motion for His Arrest Tomorrow
After exiting the building of the National Security Service, leader of the Prosperous Armenia Party Gagik Tsarukyan said the first instance court will examine the motion to arrest him tomorrow, News.am reports.
''There is no substantiation. This is a phony case,'' he said.
Asked if there is any testimony against him, Tsarukyan said there is no testimony.
When asked under what criminal case he was being interviewed, the political party leader asked reporters to ask law-enforcement authorities. ''There is nothing related to me. I have nothing to do with governance. This is a phony case. You’ll see in court,'' he said.
Asked what his next step will be, Tsarukyan said he has no objective to gather dividends and will stand up for what he said in parliament today.
Touching upon the news that a motion has been filed with the court to arrest him, Tsarukyan said a motion has been filed and the charge will be examined in court tomorrow.