Դատարանը վաղը կքննի Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը. Ծառուկյանը հաստատեց
Առաջին ատյանի դատարանը վաղը՝ հունիսի 17-ին, կքննի ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը։ Այս լուրը լրագրողներին ԱԱԾ շենքից դուրս գալով հայտնել է Ծառուկյանը, փոխանցում է News.am-ը:
«Ոչ մի հիմնավորում չկա, շինծու գործ է, ռեալ բան չկա»,- ասաց նա։
Հարցին՝ արդյոք իր դեմ ցուցմունք կա՞, Ծառուկյանն ասաց՝ ոչ։
Հարցին՝ ի՞նչ քրեական գործով էր հարցաքննությունը, ԲՀԿ առաջնորդը խնդրել է դիմել իրավապահ մարմիններին. «Ինձ հետ կապված որեւէ բան չկա, որեւէ խնդիր չկա։ Կառավարման հետ ոչ մի կապ չունեմ, կան կառավարիչներ, իսկ եթե կա որեւէ մեկը, որը բան ունի ասելու թող գա առերեսման։ Շինծու, սարքած գործ է, դատարանում կքննվի, դուք էլ կտեսնեք»։
Հարցին՝ ո՞րն է լինելու իր հաջորդ քայլը, ԲՀԿ առաջնորդն ասել է. «Այսօր ես դիվիդենտ հավաքելու խնդիր չունեմ, ով դիվիդենտ է հավաքում, ուրեմն նա դավաճան է։ Այսօր ԱԺ-իմ իմ ներկայացրածների, ասածի տերն եմ»։
Անդրադառնալով մամուլում շրջանառվող այն լուրին, որ իրեն կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան, Ծառուկյանը պատասխանել է. «Ներկայացրել են, այո։ Հիմա իրենց մեղադրանքը վաղը կքննվի եւ կտեսնեք՝ ինչ է ներկայացված։ Չկա հիմնավորում, սարքած գործ է»։

Суд первой инстанции 17 июня рассмотрит ходатайство об аресте Гагика Царукяна
Суд первой инстанции 17 июня рассмотрит ходатайство о моем аресте. Об этом в беседе с журналистами 16 июня заявил руководитель партии ''Процветающая Армения'' и глава ее парламентской фракции Гагик Царукян, передает News.am.
''Нет оснований, все подделано, нет никаких доказательств против меня. Я не имею никакого отношения к управленческим делам, есть менеджеры, и если кому-то есть что сказать, пусть они встретятся лицом к лицу'',- пояснил он.
На вопрос, каким будет его следующий шаг, глава фракции отметил, что он не ставит задачи заработать дивиденды, а те, кто этим занимается, предатели.  ''Я отвечаю за то, что сегодня  представил в Национальном Собрании'',- заключил Царукян.
Напомним, 16 июня Национальное Собрание Армении путем тайного голосования лишило руководителя партии ''Процветающая Армения'' и главы ее парламентской фракции Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности и ''дало добро'' на его арест. В голосовании приняли участи только депутаты от правящего блока ''Мой шаг''. Депутаты от ''Процветающей Армении'' и ''Светлой Армении'' бойкотировали голосования.