Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է, նա վերադարձել է տուն․ հայտարարություն
Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ նախատեսված գրավի վճարումից և օրենքով սահմանված բոլոր գործընթացներն ավարտելուց հետո հունիսի 19-ի երեկոյան ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը։
«Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է տուն, սակայն շարունակելու է վերականգնողական բուժումը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների սահմանած ժամանակացույցին համապատասխան։
Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում Քոչարյանների ընտանիքին աջակցած հանրահայտ խոշոր գործարարներին և բարերարներին, ինչպես նաև այն բազմաթիվ քաղաքացիներին, որոնք նախօրեին կամավորության սկզբունքով գումարներ են փոխանցել պետական համապատասխան հաշվեհամարին»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Роберт Кочарян вышел на свободу под залог
Роберт Кочарян вернулся домой, однако он продолжит реабилитационное лечение в медицинском центре «Измирлян». Об этом говорится в сообщении, распространенном офисом второго президента Армении Роберта Кочаряна.
"После выплаты суммы залога, предусмотренного решением Апелляционного уголовного суда Армении, и завершения всех процессов, установленных законом, мера пресечения в виде ареста в отношении президента Кочаряна вечером 19 июня была отменена. Роберт Кочарян вернулся домой, однако он продолжит реабилитационное лечение в медицинском центре «Измирлян», в соответствии с графиком, установленным врачами.
Мы еще раз благодарим известных крупных бизнесменов и благотворителей, которые поддержали семью Кочарянов в деле выплаты залога в размере 2 млрд. драмов, а также многочисленных граждан, которые накануне на добровольной основе перечислили деньги на соответствующий государственный счет".
Напомним, что Апелляционный суд 18 июня принял решение об изменении меры пресечения в виде ареста в отношении Роберта Кочаряна под залог в размере 2 млрд. драмов.