Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է, նա վերադարձել է տուն․ հայտարարություն
Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ նախատեսված գրավի վճարումից և օրենքով սահմանված բոլոր գործընթացներն ավարտելուց հետո հունիսի 19-ի երեկոյան ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը։
«Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է տուն, սակայն շարունակելու է վերականգնողական բուժումը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների սահմանած ժամանակացույցին համապատասխան։
Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում Քոչարյանների ընտանիքին աջակցած հանրահայտ խոշոր գործարարներին և բարերարներին, ինչպես նաև այն բազմաթիվ քաղաքացիներին, որոնք նախօրեին կամավորության սկզբունքով գումարներ են փոխանցել պետական համապատասխան հաշվեհամարին»,- ասված է հայտարարության մեջ։

The office of the second president of Armenia, Robert Kocharyan, has issued a message which reads as follows, in particular:
After the posting of the bail envisioned by the decision of the Criminal Court of Appeal and the completion of all the processes defined by the law, the precautionary measure of arrest of President Kocharyan was lifted on the evening of June 19.
Robert Kocharyan has returned home, but will continue his rehabilitation treatment at Izmirlian Medical Center—in accordance with the schedule set by the doctors.
We once again thank the well-known big businessmen and philanthropists who assisted the Kocharyan family in posting the 2-billion dram [approx. US$4,167,274] bail, as well as the many citizens who transferred money to the relevant state [bank] account yesterday on a voluntary basis.