Պուտինը չի բացառել, որ կրկին կառաջադրվի նախագահի պաշտոնում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չի բացառել, որ կառաջադրվի որպես նախագահի թեկնածու, եթե ընդունվի համապատասխան փոփոխությունը սահմանադրության մեջ: Այդ մասին երկրի ղեկավարն ասել է «Ռոսսիա-1» հեռուստաալիքի «Ռոսսիա: Կրեմլ: Պուտին» հաղորդման եթերում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ես ինքս ինձ համար դեռ ոչինչ չեմ որոշել: Ես չեմ բացառում առաջադրվելու հավանականությունը, եթե դա պայմանավորվի սահմանադրությամբ: Տեսնենք, հետո կերևա»,-ասել է նա:
Ընդ որում՝ պետության ղեկավարը կոչ է արել բոլոր պաշտոնյաներին չփնտրել ժառանգորդ իր համար, այլ զբաղվել իրենց աշխատանքով: «Պետք է աշխատել, ոչ թե ժառանգորդներ փնտրել»,-ասել է նա:

Russian President Vladimir Putin has not ruled out that he will run for a new presidential term if such a constitutional amendment is adopted, he said in an interview for a film "Russia. Kremlin. Putin" on Rossiya-1 television, TASS reports.
"I have not made any decision so far. I’m not ruling out that I will stand for [election] if this emerges in the Constitution. We’ll see," Putin said.
Meanwhile, the Russian leader cautioned officials against searching for a successor to him now, saying that they should rather focus on their work. "They need to work rather than search for successors," Putin said.