Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղուց դեպի Քարվաճառ տանող մոտ 18կմ երկարությամբ ճանապարհը կասֆալտապատվի
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 23-ին ընդունել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Հայկ Պետրոսյանին:
Շրջանային վարչակազմի ղեկավարը Հանրապետության նախագահին զեկուցել է ընթացիկ աշխատանքների, համավարակային իրավիճակի և սոցիալ-տնտեսական խնդիրների մասին:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ տարածքային համաչափ զարգացման շրջանակում պետական միջոցներով շուտով կսկսվի Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղուց դեպի Քարվաճառ տանող մոտ 18կմ երկարությամբ ճանապարհի ասֆալտապատումը, միջոցներ կուղղվեն ներհամայնքային ճանապարհների սալապատման աշխատանքների կազմակերպմանը, բնակարանային պայմանների բարելավման նպատակով շինանյութերի ձեռքբերման համար շրջանին կհատկացվի լրացուցիչ 50 մլն ՀՀ դրամ, կիրականցվեն հայրենադարձության խթանման նոր ծրագրեր:

About 18 km Long Road Leading from Vardenis-Martakert highway to Karvachar will be Asphalted
On 23 June Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received head of the Shahoumyan regional administration Hayk Petrosyan.
The head of the regional administration reported to the President on the work in progress, situation with the pandemic and socio-economic issues.
Arayik Harutyunyan noted that within the framework of proportionate territorial development, the asphalting of about 18 km long road leading from Vardenis-Martakert highway to Karvachar will soon be launched, funds will be allocated to organizing the activities of intercommunity roads paving, an additional sum of 50 million drams will be granted to the region for the purchase of building materials to improve the housing conditions, new programs for stimulating repatriation will be realized.
Artsakh Republic Minister of Territorial Administration and Development Zhirayr Mirzoyan partook at the meeting.