Արցախը բժշկական պարագաներ կուղարկի ԱՄՆ՝ որպես օգնություն բարեկամ ժողովրդին
Արցախը տեղական արտադրության բժշկական նշանակության պարագաներ կուղարկի Կալիֆոռնիա նահանգ՝ օգնելու ԱՄՆ բարեկամ ժողովրդին և մեր հայրենակիցներին կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Արցախի ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Մելքումյանը:
«Մեծ սիրով տեղեկացնում եմ, որ պետական համապատասխան կառույցների ղեկավարների՝ խորհրդարանի նախագահի, պետնախարարի, ԱԳ նախարարի հետ կառուցողական քննարկումների արդյունքում համաձայնություն ձեռք բերվեց Արցախի ժողովրդի անունից Արցախում արտադրված բժշկական նշանակության պարագաներ ուղարկել Կալիֆոռնիա նահանգ՝ օգնելու ԱՄՆ բարեկամ ժողովրդին և մեր հայրենակիցներին կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարում։ Օգնությունն, իհարկե, մեծ չի լինի և խորհրդանշական բնույթ կկրի, բայց դրանով Արցախի Հանրապետությունն իր հնարավորությունների սահմաններում կմիանա ՔՈՎԻԴ-19 համավարակի դեմ համաշխարհային պայքարին։
Գաղափարի համար շնորհակալություն եմ հայտնում քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանին»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ նման քայլ կատարելու առաջարկով ավելի վաղ իր ֆեյսբուքյան էջում հանդես էր եկել քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը:

Арцах направит помощь в США для борьбы с COVID-19
От имени народа Арцаха в Калифорнию, США, для борьбы с коронавирусом будут отправлены произведенные в Арцахе медикаменты. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал глава фракции "Демократическая партия Арцаха" Национального Cобрания Республики Арцах Давид Мелкумян.
"С удовольствием хочу сообщить, что в результате конструктивных обсуждений с главами соответствующих государственных структур, включая спикера парламента, государственного министра и министра иностранных дел, была достигнута договоренность об отправке от имени народа Арцаха медикаментов, произведенных в Арцахе, в штат Калифорния, чтобы помочь дружественному народу Соединенных Штатов и нашим соотечественникам в борьбе с коронавирусом", - написал депутат.
Мелкумян отметил, что помощь будет символической, но этим Республика Арцах в рамках своих возможностей присоединится к глобальной борьбе с эпидемией COVID-19.