Արցախի նախագահը պարգևատրել է Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի դասախոս Արտյուշա Հարությունյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 1-ին ընդունել է Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի դասախոս Արտյուշա Հարությունյանին՝ նրա 70-ամյակի առթիվ:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է Արտյուշա Հարությունյանին հոբելյանի կապակցությամբ և տնտեսության բնագավառում երկարամյա արդյունավետ աշխատանքի համար պարգևատրել նրան «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով։
Նախագահը բարձր է գնահատել Արտյուշա Հարությունյանի նշանակալի ավանդը հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացման գործում և հույս հայտնել, որ նա դեռ երկար տարիներ կշարունակի փոխանցել իր գիտելիքներն ու փորձը երիտասարդ սերնդին:
Արտյուշա Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել հանրապետության նախագահին՝ իրեն պետական բարձր պարգևի արժանացնելու համար՝ նշելով, որ դա միաժամանակ և՛ հպարտություն է ներշնչում, և՛ պարտավորության զգացում: Նա իր խոսքում անդրադարձել է նաև Նախագահի 2020-2025 թվականների ծրագրին՝ ընդգծելով, որ այն հաջողությամբ իրագործելու դեպքում տնտեսության մեջ էական զարգացումներ կլինեն:

Президент Арцаха наградил преподавателя Шушинского технологического университета
1 июля президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял преподавателя Шушинского технологического университета Артюшу Арутюняна по случаю его 70-летия.
Глава государства поздравил Артюшу Арутюняна с юбилеем и наградил его медалью "Вачаган Барепашт" за многолетнюю плодотворную работу в сфере экономики.
Президент высоко оценил значительный вклад Артюши Арутюняна в деле развития сферы сельского хозяйства республики и выразил надежду, что он продолжит передавать свои знания и опыт молодому поколению.
Артюша Арутюнян выразил признательность президенту республики за получение высокой государственной награды, отметив, что это внушает чувство гордости и ответственности одновременно. Он также коснулся программы президента на 2020-2025 гг., подчеркнув, что ее успешная реализация окажет существенное влияние на экономическое развитие республики.