Արցախի նախագահը պարգևատրել է Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի դասախոս Արտյուշա Հարությունյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 1-ին ընդունել է Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի դասախոս Արտյուշա Հարությունյանին՝ նրա 70-ամյակի առթիվ:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է Արտյուշա Հարությունյանին հոբելյանի կապակցությամբ և տնտեսության բնագավառում երկարամյա արդյունավետ աշխատանքի համար պարգևատրել նրան «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով։
Նախագահը բարձր է գնահատել Արտյուշա Հարությունյանի նշանակալի ավանդը հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացման գործում և հույս հայտնել, որ նա դեռ երկար տարիներ կշարունակի փոխանցել իր գիտելիքներն ու փորձը երիտասարդ սերնդին:
Արտյուշա Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել հանրապետության նախագահին՝ իրեն պետական բարձր պարգևի արժանացնելու համար՝ նշելով, որ դա միաժամանակ և՛ հպարտություն է ներշնչում, և՛ պարտավորության զգացում: Նա իր խոսքում անդրադարձել է նաև Նախագահի 2020-2025 թվականների ծրագրին՝ ընդգծելով, որ այն հաջողությամբ իրագործելու դեպքում տնտեսության մեջ էական զարգացումներ կլինեն:

The Head of the State congratulated Artyusha Harutyunyan with the jubilee awarding him with the "Vachagan Barepasht" medal for his long-term activity in the field of economy.
The President highly appreciated Artyusha Harutyunyan's substantial contribution to the development of the republic's agricultural sphere and expressed hope that he will continue passing on his knowledge and experience to the younger generation for many years to come.
Artyusha Harutyunyan conveyed his appreciation to the republic's President for awarding him with high state award noting that it both inspires a sense of pride and imposes obligation. In his remarks, he referred also to the President's 2020-2025 program emphasizing that in case of its successful implementation, the country's economy will witness tangible developments.