Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 4-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
Քննարկվել է արտաքին քաղաքական մարտահրավերներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման շուրջ վերջին զարգացումներին և այդ համատեքստում ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ապակառուցողական ու ագրեսիվ հռետորաբանությունը կողմերին զրկում է հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում առաջընթաց արձանագրելու հնարավորությունից:
Նախագահ Հարությունյանը վերահաստատել է պաշտոնական Ստեփանակերտի հավատարմությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը և բանակցություններին Արցախի Հանրապետության` որպես լիիրավ կողմի մասնակցության անհրաժեշտությունը:

Artsakh Republic President Received Foreign Minister of the Republic of Armenia Zohrab Mnatsakanyan
On 4 July Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received Foreign Minister of the Republic of Armenia Zohrab Mnatsakanyan.
A wide range of issues relating to foreign political challenges were on the discussion agenda. Particular reference was made to the latest developments around the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement. Within this context, it was underscored that the destructive and aggressive rhetoric of the Azerbaijan's military political authorities deprives the parties of the opportunity to make progress in the peaceful settlement process.
President Harutyunyan reaffirmed the commitment of the official Stepanakert to the peaceful settlement of the conflict under the auspices of the OSCE Minsk group and the need for full-fledged participation of the Artsakh Republic to the negotiations.