Արցախի նախագահն ընդունել է պահեստազորի մի խումբ սպաների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 8-ին ընդունել է պահեստազորի մի խումբ սպաների:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հայրենիքը բարձր է գնահատում նրանց մատուցած ծառայությունները, և կառավարությունը գործադրելու է բոլոր միջոցները նրանց ունեցած սոցիալական խնդիրները ուշադրության կենտրոնում պահելու համար: Նախագահի խոսքով՝ սեպտեմբերի 1-ից պահեստազորի բոլոր սպաները, արցախյան գոյամարտի մասնակից ազատամարտիկները և Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանները Արցախի և ՀՀ բուժհաստատություններից անվճար օգտվելու հնարավորություն կունենան: Իսկ մինչև 2023թ. ՊԲ բնակարանային հերթացուցակում գտնվողներն ապահովվելու են բնակարաններով: Անդրադառնալով թոշակի անցնելուց հետո աշխատանք ունենալու խնդրին՝ նախագահը նշել է, որ այդ ուղղությամբ կառավարությունը քայլեր է ձեռնարկում՝ մասնավոր ոլորտում նրանց համար հնարավորություններ ստեղծելու առումով:
Արայիկ Հարությունյանը ողջունել է նաև ներկաների կողմից հասարակական կազմակերպություն ստեղծելու նախաձեռնությունը, որը զբաղվելու է պահեստազորի սպաների խնդիրներով:

On 8 July Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received a group of reserve officers.
The Head of the State noted that the Motherland highly appreciated the services rendered by them and the government would spare no effort to keep their social issues in the spotlight. According to the President, starting from September 1, all the reserve officers, freedom fighters who participated in the Artsakh Liberation Struggle and veterans of the Great Patriotic War will have an opportunity to take advantage of the Artsakh and Armenian medical institutions free of charge. By 2023, those who are on the Defense Army's housing list will be provided with apartments. Touching upon the issue of having a job after the retirement, the President mentioned that the government takes measures in that direction to create opportunities for them in the private sector.
Arayik Harutyunyan welcomed the initiative of the attendees to establish a non-governmental organization that will deal with the problems of reserve officers.