Արցախի նախագահն ընդունել է պահեստազորի մի խումբ սպաների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 8-ին ընդունել է պահեստազորի մի խումբ սպաների:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հայրենիքը բարձր է գնահատում նրանց մատուցած ծառայությունները, և կառավարությունը գործադրելու է բոլոր միջոցները նրանց ունեցած սոցիալական խնդիրները ուշադրության կենտրոնում պահելու համար: Նախագահի խոսքով՝ սեպտեմբերի 1-ից պահեստազորի բոլոր սպաները, արցախյան գոյամարտի մասնակից ազատամարտիկները և Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանները Արցախի և ՀՀ բուժհաստատություններից անվճար օգտվելու հնարավորություն կունենան: Իսկ մինչև 2023թ. ՊԲ բնակարանային հերթացուցակում գտնվողներն ապահովվելու են բնակարաններով: Անդրադառնալով թոշակի անցնելուց հետո աշխատանք ունենալու խնդրին՝ նախագահը նշել է, որ այդ ուղղությամբ կառավարությունը քայլեր է ձեռնարկում՝ մասնավոր ոլորտում նրանց համար հնարավորություններ ստեղծելու առումով:
Արայիկ Հարությունյանը ողջունել է նաև ներկաների կողմից հասարակական կազմակերպություն ստեղծելու նախաձեռնությունը, որը զբաղվելու է պահեստազորի սպաների խնդիրներով:

Президент Арцаха принял группу офицеров запаса
Глава государства отметил, что родина высоко ценит их заслуги, и правительство будет всегда держать в центре внимания их социальные проблемы. По словам президента, с 1 сентября все офицеры запаса, воины - освободители Арцахской войны и ветераны Великой Отечественной войны получат возможность получать бесплатное лечение в медучреждениях Арцаха и Армении. А с 2023 года находящиеся на квартирном учете будут обеспечены квартирами. Касаясь проблем с трудоустройством после перехода на военную пенсию, президент отметил, что в этом направлении правительство принимает меры по созданию такой возможности в частном секторе.
Араик Арутюнян приветствовал также инициативу присутствующих по созданию общественной организации, которая будет заниматься проблемами офицеров запаса.