Բնակարանային պայմանների բարելավման նպատակով շրջանին լրացուցիչ 25 մլն ՀՀ դրամ կհատկացվի. Արցախի Նախագահն ընդունել է Շուշիի շրջվարչակազմի ղեկավարին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 9-ին ընդունել է Շուշիի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Էրիկ Հարությունյանին:
Վերջինս նախագահին զեկուցել է շրջանում իրականացվող ծրագրերի, առկա խնդիրների, այդ թվում՝ երաշտից առաջացած խմելու ջրի սակավության և սոցիալական ծրագրերով նախատեսված բնակապահովությանն առնչվող հարցերի մասին:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Շուշիի շրջանի զարգացումը կառավարության առաջնահերթություններից է, և այդ նպատակով տարբեր մեծածավալ ծրագրեր են նախատեսվում: Արայիկ Հարությունյանը հանձնարարել է բերդաքաղաքի խմելու ջրի խնդրի լուծման համար կարճ ժամանակում ուսումնասիրել նոր ջրագծի կառուցման հնարավորությունները, լրացուցիչ 25 մլն ՀՀ դրամ հատկացնել սոցիալական ծրագրերով տրամադրվող շինանյութերի ձեռքբերման համար, ինչպես նաև` զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների բնակարանային խնդիրների լուծման շրջանակներում հերթացուցակում գտնվող 10 ընտանիքների համար կառուցել առանձնատներ:
Նախագահն ընդգծել է, որ Շուշի քաղաքի կենտրոնական հատվածներում հողատարածքների տրամադրումը պետք է ժամանակավորապես դադարեցվի՝ մինչև քաղաքի գլխավոր հատակագծի կազմումը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ տարածքային կառավարման ու զարգացման նախարար ժիրայր Միրզոյանը և նախագահի խորհրդական Սերգեյ Գրիգորյանը:

An Additional 25 Million Drams Will Be Granted to the Shoushi Region for Improving the Housing Conditions
On 9 July Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received head of the Shoushi regional administration Erik Haroutyunyan.
The latter reported to the President on the programs being realized in the region as well as the current problems, particularly the housing issues and those of drinking water shortage caused as a result of a drought.
The Head of the State noted that development of the Shoushi region is among the government's priorities and for this purpose large-scale programs are being planned. Arayik Harutyunyan instructed to study in a short time the opportunities of constructing a new drinking water pipeline in the fortress-town, to allocate an additional sum of 25 million drams for the purchase of building materials within social assistance programs as well as to build apartments for 10 families of the perished freedom fighters being on the waiting list within the frameworks of programs aimed at solving their housing issues.
The President underlined that allotment of land properties in the central parts of the Shoushi town should be stopped temporarily until the elaboration of a new master plan of the town.
Artsakh Republic Minister of Territorial Administration and Development Zhirayr Mirzoyan and the adviser to the President Sergey Grigoryan partook at the meeting.