Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածել. պարզաբանում է Արցախի ՊԲ-ն
Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցներում՝ մասնավորապես ‹‹armiya.az›› կայքում, որը ստեղծված օրվանից ի վեր զբաղվում է ընդհանրապես` հայկական զինված ուժերում և, մասնավորապես՝ Արցախի պաշտպանության բանակում տեղ գտնող ‹‹մահվան ելքերով արտակարգ պատահարների մասին›› մտացածին տեղեկատվությունների հրապարակմամբ, հուլիսի 11-ին հերթական ապատեղեկությունն է տարածել, ըստ որի հուլիսի 2-ին Արցախում տեղակայված  ‹‹1-ին գնդում անհայտ պատճառներով զինծառայող է մահացել, իսկ ավելի ուշ պարզվել է, որ նրան սպանել է համածառայակիցը՝ անձնական թշնամական հարաբերությունների հողի վրա››:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը իրազեկում է, որ նշված տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում և կոչ անում հայրենական լրավտամիջոցներին ուշադրություն չդարձնել պաշտպանության բանակի մասին պարբերաբար ապատեղեկատվություններ տարածող վերոնշյալ ադրբեջանական քարոզչական կենտրոնի հրապարակումներին, իսկ բանակում տեղ գտնող իրադարձությունների մասին գրելիս օգտվել բացառապես Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայության պաշտոնական լրահոսից:

Сведения об убийстве военного не соответствуют действительности: минобороны Арцаха
Пресс-служба министерства обороны Республики Арцах опровергает распространенное азербайджанской стороной заявление о том, будто в Арцахе сослуживцем убит военнослужащий.
Как передает Panorama.am, в сообщении минобороны Арцаха говорится:
"В азербайджанских СМИ, в частности на сайте armiya.az, который с момента создания занимается ничем иным, как публикацией вымышленных сведений "о чрезвычайных происшествиях со смертельным исходом" в армянских вооруженных силах и, в частности, в Армии обороны Арцаха, 11 июля распространилась очередная дезинформация, согласно которой 2 июля в дислоцированном в Арцахе "1-м полку по неизвестным причинам скончался военнослужащий, а позже выяснилось, что его убил сослуживец – на почве личной вражды".
Министерство обороны Республики Арцах сообщает, что указанные сведения не соответствуют действительности, и призывает армянские СМИ не обращать внимания на публикации этого периодически распространяющего дезинформацию азербайджанского пропагандистского центра, а при освещении событий в армии пользоваться исключительно официальной информацией пресс-службы минобороны Арцаха".