Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածել. պարզաբանում է Արցախի ՊԲ-ն
Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցներում՝ մասնավորապես ‹‹armiya.az›› կայքում, որը ստեղծված օրվանից ի վեր զբաղվում է ընդհանրապես` հայկական զինված ուժերում և, մասնավորապես՝ Արցախի պաշտպանության բանակում տեղ գտնող ‹‹մահվան ելքերով արտակարգ պատահարների մասին›› մտացածին տեղեկատվությունների հրապարակմամբ, հուլիսի 11-ին հերթական ապատեղեկությունն է տարածել, ըստ որի հուլիսի 2-ին Արցախում տեղակայված  ‹‹1-ին գնդում անհայտ պատճառներով զինծառայող է մահացել, իսկ ավելի ուշ պարզվել է, որ նրան սպանել է համածառայակիցը՝ անձնական թշնամական հարաբերությունների հողի վրա››:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը իրազեկում է, որ նշված տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում և կոչ անում հայրենական լրավտամիջոցներին ուշադրություն չդարձնել պաշտպանության բանակի մասին պարբերաբար ապատեղեկատվություններ տարածող վերոնշյալ ադրբեջանական քարոզչական կենտրոնի հրապարակումներին, իսկ բանակում տեղ գտնող իրադարձությունների մասին գրելիս օգտվել բացառապես Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայության պաշտոնական լրահոսից:

The defense ministry of Artsakh denies the Azerbaijani media reports according to which a soldier in Artsakh has been killed by a fellow serviceman, the ministry told Armenpress.
The ministry issued a statement which says:
"The Azerbaijani media outlets, in particular Amiya.az website, which from the very beginning of its creation is engaged in publishing fictitious information about the "emergency incidents which result in deaths" in the Armenian Armed Forces in general and the Defense Army of Artsakh in particular, spread another disinformation on July 11 according to which on July 2 "a soldier has died for unknown reasons in the 1st regiment deployed in Artsakh, but later it was revealed that the soldier has been killed by a co-serviceman on the ground of personal hostile relations".
The defense ministry of the Republic of Artsakh informs that this report has nothing to do with the reality and urges the local media outlets not to pay attention to the reports of the aforementioned Azerbaijani propaganda center which regularly spreads disinformation about the Defense Army, as well as calls on using exclusively the official press releases of the defense ministry of Artsakh while reporting about the incidents taking place in the Army".