ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ
Հուլիսի 13-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
Նախարար Մնացականյանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին մանրամասն տեղեկատվություն տրամադրեց հուլիսի 12-ից Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ՀՀ Տավուշի մարզի ուղղությամբ հրետանու կիրառմամբ իրականացված հրադադարի խախտումների, հուլիսի 13-ի առավոտյան այդ գործողությունների վերսկսման, ինչպես նաև իրադրության հետագա սրման հետևանքների մասին:
ԱԳ նախարար Մնացականյանն ընդգծեց ՀԱՊԿ անդամ երկրի նկատմամբ նման գործողությունների անընդունելիությունը:
Պահպանվում է մշտական կապ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ և շարունակվում են աշխատանքները ՀԱՊԿ շրջանակներում:

On July 13, Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan held a phone conversation with CSTO Secretary General Stanislav Zas.
Minister Mnatsakanyan provided the CSTO Secretary General with detailed information on the ceasefire violations committed by the Azerbaijani Armed Forces in the direction of the Tavush region starting from July 12 and the resumption of those operations in the morning of July 13, as well as the consequences of further escalation of the situation.
Foreign Minister Mnatsakanyan underscored the unacceptability of such actions towards the CSTO member-state.
The constant contact with the CSTO Secretary General is maintained, and the works within the CSTO are ongoing.