ՀՀ քաղաքացիական բնակչության անվտանգության դեմ ուղղված ագրեսիվ գործողությունները ստանալու են իրենց համարժեք պատասխանը. ՀՀ ԱԳՆ
Ադրբեջնական կողմը շարունակում է իր ագրեսիվ գործողությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին՝ դիտավորյալ թիրախավորելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ու բնակչությունը և ընդլայնելով լարվածության աշխարհագրությունը, այս մասին հայտում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Այսօր հարվածային ԱԹՍ-ի միջոցով հրետանակոծման է ենթարկվել Բերդ քաղաքի քաղաքացիական ենթակառուցվածքի օբյեկտները: ՀՀ քաղաքացիական բնակչության անվտանգության դեմ ուղղված այս ագրեսիվ գործողությունները ստանալու են իրենց համարժեք պատասխանը, որի ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը», - ասված է  ԱԳՆ խոսնակի տարածած հայտարարության մեջ։

МИД Армении: Агрессивные действия Баку против безопасности гражданского населения получат соразмерный ответ
Азербайджан продолжает агрессивные действия на армяно-азербайджанской границе, преднамеренно взяв под прицел гражданские инфраструктуры и население, расширяя географию напряженности. Сегодня ударными БПЛА обстрелу подверглись гражданские инфраструктуры города Берд.
Как заявила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян, агрессивные действия Баку против безопасности гражданского населения получат соразмерный ответ, ответственность за которую будет нести азербайджанская сторона.