ՀՀ քաղաքացիական բնակչության անվտանգության դեմ ուղղված ագրեսիվ գործողությունները ստանալու են իրենց համարժեք պատասխանը. ՀՀ ԱԳՆ
Ադրբեջնական կողմը շարունակում է իր ագրեսիվ գործողությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին՝ դիտավորյալ թիրախավորելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ու բնակչությունը և ընդլայնելով լարվածության աշխարհագրությունը, այս մասին հայտում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Այսօր հարվածային ԱԹՍ-ի միջոցով հրետանակոծման է ենթարկվել Բերդ քաղաքի քաղաքացիական ենթակառուցվածքի օբյեկտները: ՀՀ քաղաքացիական բնակչության անվտանգության դեմ ուղղված այս ագրեսիվ գործողությունները ստանալու են իրենց համարժեք պատասխանը, որի ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը», - ասված է  ԱԳՆ խոսնակի տարածած հայտարարության մեջ։

Aggression against Security of Civilian Population of Armenia will Receive Proportionate Response: MFA Spokesperson
The Azerbaijani side continues its aggression on the Armenian-Azerbaijani border, deliberately targeting civilian infrastructures and population, and expanding the geography of escalation, Armenia's Foreign Affairs Ministry spokesperson Anna Naghdalyan said.
"Today the civilian infrastructure of the city of Berd was shelled by unmanned combat aerial vehicles. These aggression against the security of the civilian population of Armenia will receive a proportionate response, for which the Azerbaijani side bears full responsibility," she said