Հայաստանում Ուկրաինայի դեսպանը հրավիրվել է ՀՀ ԱԳՆ
Հուլիսի 14-ին ՀՀ ԱԳՆ հրավիրվեց Հայաստանում Ուկրաինայի դեսպան Իվան Կուլեբան, որին ընդունեց ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը։
Շավարշ Քոչարյանը դեսպանին ներկայացրեց ՀՀ ԱԳՆ գնահատականն հայ-ադրբեջանական սահմանային լարվածության վերաբերյալ Ուկրաինայի ԱԳՆ հայտարարության առնչությամբ։
Հանդիպման ընթացքում ԱԳ նախարարի տեղակալը դեսպանին փոխանցեց նաև տեղեկատվություն հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հուլիսի 12-ից սկսված ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից հրադադարի խախտումների, քաղաքացիական ենթակառուցվածքների ու խաղաղ բնակչության շարունակական թիրախավորման, ինչպես նաև Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների արդյունքում ստեղծված իրավիճակի մասին:

The Ambassador of Ukraine to Armenia was Invited to the Foreign Ministry of Armenia
Deputy Foreign Minister of Armenia Shavarsh Kocharyan received the Ambassador of Ukraine to Armenia Ivan Kuleba.
Shavarsh Kocharyan presented to the Ambassador the assessment of the Foreign Ministry of Armenia on the statement of the Foreign Ministry of Ukraine on the escalation on Armenian-Azerbaijani border.
During the meeting, the Deputy Foreign Minister also briefed the Ambassador on the ceasefire violations by Azerbaijani armed forces starting from July 12, constant targeting of the civilian infrastructure and population in the northeastern of the Armenian-Azerbaijani border, as well as the situation resulting from the aggressive actions of Azerbaijan.