Ադրբեջանական կողմն ունի բազմաթիվ վիրավորներ և զոհեր․ Դավիթ Տոնոյանը՝ Կասպրշչիկին
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կապ է հաստատել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կապ է հաստատել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ։
Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է ժամը 03:40-ից ՀՀ պետական սահմանին ստեղծված իրավիճակը, նշել, որ ադրբեջանական կողմն ունի բազմաթիվ վիրավորներ և զոհեր։
Պաշտպանության նախարարը տեղեկացրել է, որ ՀՀ սահմանների նկատմամբ ադրբեջանական կողմի ոտնձգությունները բոլոր առկա ուժերով և միջոցներով տապալվում են»։

The Minister of Defense David Tonoyan contacted with the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, Armenian defense minister’s spokesperson Shushan Stepanyan said on Facebook.
"Davit Tonoyan briefed him about the situation on the RA state border since 03:40 and noted that the Azerbaijani side has several casualties, both injured and killed.
The Minister of Defense informed that encroachments of the Azerbaijani side on the borders of the Republic of Armenia are being defeated by all available forces and means", she said.