Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն իր իսկ անհեռատես քաղաքականության արդյունքում հայտնվել է փակուղային իրավիճակում. Աննա Նաղդալյան
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն իր իսկ անհեռատես քաղաքականության արդյունքում հայտնվել է փակուղային իրավիճակում և այժմ ձեռնարկում է արկածախնդիր և ոչ կշռադատված քայլեր, որոնց համար պատասխան է տալու նաև սեփական ժողովրդի առջև։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
Հատկանշական է, որ այս ագրեսիվ գործողությունը տեղի է ունեցել մարտական գործողությունների դադարեցման վերաբերյալ առավել վաղ ձեռք բերված պայմանավորվածության ուխտադրուժ խախտմամբ և սահմաններին հարաբերական անդորրի հաստատումն արձանագրող ԵԱՀԿ Միսկի խմբի համանախագահների հուլիսի 15-ի հայտարարությունից հետո:
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն իր իսկ անհեռատես քաղաքականության արդյունքում հայտնվել է փակուղային իրավիճակում և այժմ ձեռնարկում է արկածախնդիր և ոչ կշռադատված քայլեր, որոնց համար պատասխան է տալու նաև սեփական ժողովրդի առջև։
ԱԳ նախարարը մշտական կապի մեջ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հետ: Ստեղծված իրավիճակում հրամայական են հրադադարի անվերապահ և լիակատար վերականգնման, պահպանման և ամրապնդման ջանքերը»։

Armenian MFA: The Military-Political Leadership of Azerbaijan Is At an Impasse
The military-political leadership of Azerbaijan is at an impasse, Armenian MFA said in a statement, news.am reports.
It should be stressed that this aggression came as a treacherous violation of an arrangement on cessation of hostilities reached earlier and following the July 15 statement by the OSCE Minsk Group Co-Chairs on the establishment of relative calm on the border.
As a result of its short-sighted policy, the military-political leadership of Azerbaijan is at an impasse and now is resorting to perilous, ill-conceived steps for which it will bear responsibility also before its own people.
The Foreign Minister is in constant contact with the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship. In the present situation the efforts aimed at unconditional, complete restoration, preservation and strengthening of the ceasefire are imperative.