ԿԽՄԿ գրասենյակը կապի մեջ է իշխանությունների հետ Ադրբեջանում հայտնված Նարեկ Սարդարյանի հարցով
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Երևանի գրասենյակը կապի մեջ է երկու կողմի համապատասխան իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ Ներքին Խնձորեսկի 30-ամյա բնակիչ Նարեկ Սարդարյանի՝ Ադրբեջանում հայտնվելու հարցով։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման ծրագրերի պատասխանատու Զառա Ամատունին։
«Այո, կարողացել ենք կապվել երկու համապատասխան իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ այս հարցի շուրջ։  Մենք կապի մեջ ենք նաև այդ անձի ընտանիքի հետ»,- ասաց Ամատունին։
Նա նաև նշեց, որ այս պահին դեռ վաղ է խոսել Նարեկ Սարդարյանին տեսակցելու մասին, հետագա զարգացումներից արդեն պարզ կլինի։

ICRC Office in Touch with Authorities Over Issue of Armenian Citizen Held in Azerbaijani Captivity
The Yerevan Office of the International Committee of Red Cross (ICRC) is in touch with the representatives of respective authorities of Armenia and Azerbaijan over the issue of Armenian citizen Narek Sardaryan who is currently in the Azerbaijani captivity.
"Yes, we managed to contact the representatives of the two respective authorities over the matter. We are also in touch with the family of that person", ICRC Armenia Office’s Communications Manager Zara Amatuni told Armenpress.
She said at the moment it’s still early to talk about visiting Narek Sardaryan, the future developments will show.