Էկոնոմիկայի նախարարը զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների քննարկում է ունեցել
Հայաստանի Հանրապետության Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը ևԶբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սուսաննա Սաֆարյանը տեսազանգի միջոցով քննարկում են ունեցել զբոսաշրջության ոլորտի մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների հետ:
Քննարկման հիմանական թեմաներն էին զբոսաշրջության ոլորտին հասցված վնասը, ոլորտում առկա  խնդիրները  ևաջակցության հնարավոր մեխանիզմերի վերհանումը՝  ամփոփելով նաևնախորդ հանդիպումների արդյունքները:
Քննարկմանը մասնակցել են զբոսաշրջության որոշ ենթաոլորտների ներկայացուցիչներ, մասնավորապես՝  կացության ապահովում, զբոսաշրջային ընկերություններ և զբոսաշրջային ուղեւորափոխադրումներ ենթաոլորտներից:
Ոլորտի ներկայացուցիչները իրենց դիտարկումներն են ներկայացրել հնչած առաջարկների վերաբերյալ, ինչպես նաևճշտող հարցեր ուղղել  նախարարին այդ առաջարկների շուրջ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել որոշ  ենթաոլորտների խնդիրներն առանձին ձեւաչափով քննարկելու վերաբերյալ:
Նշենք, որ նախօրեին Էկոնոմիկայի նախարարը նաևմի շարք հանդիպումներ է ունեցել  հանրային սննդի ոլորտի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու այդ ոլորտում ծառացած խնդիրները ևհամատեղ ջանքերով գտնելու հնարավոր լուծումներ:

Министр экономики Республики Армения обсудил форматы содействия с представителями сферы туризма
Министр экономики Республики Армения Тигран Хачатрян и председатель Комитета по туризму Сусанна Сафарян посредством видеосвязи провели обсуждение с представителями частного сектора сферы туризма. Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства экономики Армении.
Основными темами обсуждения стали вопросы об ущербе, нанесенном сфере туризма, существующие в сфере проблемы и выявление возможных механизмов содействия, подводение итогов предыдущих встреч.
Министр представил хозяйствующим субъектам ход обсуждений по этому вопросу в правительстве, несколько сценариев инструментов содействия, находящихся на столе, с соответствующими критериями и механизмами. Министр предложил обсудить, какие из представленных форм содействия являются более целесообразными с точки зрения смягчения ущерба, нанесенного сфере туризма.
В обсуждении приняли участие представители некоторых подсекторов туризма, в частности, организации, обеспечивающие вид на жительство, туристические пассажирские перевозки.
Представители сферы представили свои наблюдения по прозвучавшим предложениям, а также задали министру уточняющие вопросы по этим предложениям.
Достигнута договоренность об обсуждении проблем некоторых подсекторов в отдельном формате.
Отметим, что накануне министр экономики провел ряд встреч и с представителями сферы общественного питания, чтобы обсудить возникшие в этой сфере проблемы и совместными усилиями найти возможные решения.