Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին 10 օրում կատարվել է 313 մլն դրամից ավելի նվիրատվություն
«Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամին հուլիսի 17-27-ն ընկած ժամանակում կատարվել է շուրջ 313 230 000 ՀՀ դրամի նվիրաբերություն։ Այս մասին տեղեկանում ենք հիմնադրամի կայքէջից:
«Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ 17․07․2020թ․-ից սկսած հիմնադրամին ուղարկված նվիրաբերությունների թիվը կրկնապատկվել է։
Ցանկանում ենք մեր շնորհակալությունը հայտնել հիմնադրամի գործունեության նկատմամբ ունեցած Ձեր վստահության համար և ներկայացնել 17․07․2020-27.07.2020թ.-ի ընթացքում կատարված նվիրաբերությունների մասին  ամբողջական տեղեկատվությունը՝ ժամը 11։30-ի դրությամբ․
Շուրջ 313,230,000 ՀՀ դրամ, որից կայքի միջոցով` 29 %-ը, Paypal-ի միջոցով ` 10%-ը, բանկային փոխանցման միջոցով՝ 61%-ը,
Ավելի քան 3100 նվիրաբերություններ, որից կայքի միջոցով` 58%-ը, Paypal-ի միջոցով` 23%-ը, բանկային փոխանցման միջոցով՝ 19%-ը,

За 10 дней в Фонд страхования военнослужащих поступило более 313 млн драмов
В Фонд страхования военнослужащих 17-27 июля было пожертвовано около 313,23 мкн драмов. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на страницу фонда в Facebook.
''Мы рады сообщить, что количество пожертвований фонда, удвоилось с 17 июля'', - сказали в фонде.
С 17 по 27 июля, по состоянию на 11:30 часов, было сделано около 313 млн 230 тыс драмов, из которых 29% через сайт, 10% - через Paypal, 61% - через банковский перевод.
Было сделано более 3100 пожертвований, из которых 58% через сайт, 23% - через Paypal, 19% - через банковский перевод. Пожертвования были сделаны соотечественниками, проживающими примерно в 55 странах.
В этот период большая часть пожертвований была сделана из Армении, за которой следуют США, Россия, Канада, Франция, Германия и другие страны.