Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն ուժի ցուցադրում են. Ռոբերտ Քոչարյան
Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն ուժի ցուցադրում են, անկասկած, հեռուստաընկերությունների լրագրողների հետ այսօր տեղի ունեցած հանդիպմանն ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը:
«Անկասկած, զգուշացում է, որ կարող է լինել նաև այսպիսի զարգացում», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով դիտարկմանը, թե կա կարծիք, որ այդ զորավարժությունները Հայաստան ներխուժման փորձ են լինելու։
«Նման կարգի մասշտաբային զորավարժությունները ոչ միայն զորավարժություններ են, այլև լուրջ քաղաքական ազդակ են տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար։ Չեմ կարծում, որ դա կարող է վերածվի ներխուժման, բայց հանգամանքը, որ քեզ ուղղակի ասում են՝ սա հնարավոր սցենար է, այո, այդպես է», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։

Роберт Кочарян: турецко-азербайджанские учения – это демонстрация силы
Турецко-азербайджанские учения, несомненно, являются демонстрацией силы, заявил сегодня второй президент Армении Роберт Кочарян в ходе встречи с журналистами, передает Aysor.am.
''Несомненно, это предупреждение, что может быть также такое развитие'', - сказал Роберт Кочарян, отвечая на замечание, что есть мнение, что эти учения будут попыткой проникновения в Армению.
''Подобные масштабные учения являются не только учениями, но и серьезным политическим сигналом для всех стран региона. Не думаю, что это может перейти в наступление, однако налицо обстоятельство, когда тебе просто говорят, что это –  возможный сценарий'', - сказал Роберт Кочарян.