Վերջին մի քանի տարվա ընթացքում մենք Ադրբեջանին տասն անգամ ավել զենք ենք վաճառել. Ալեքսանդր Վուչիչ
Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը մամուլի ասուլիսին պատասխանել է լրագրողների հարցին՝ Հայաստանին զենք վաճառելու մասին, հայտնում է սերբական RTV պարբերականը, փոխանցում է News.am-ը։
«Մենք բարեկամական հարաբերությունների մեջ ենք Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ, եւ պատճառը, ինչի համար Ալիեւն ինձ ավելի շատ է գնահատում, քան Տադիչին (Սերբիայի նախկին նախագահ - խմբ.), այն է, որ նա գիտի, թե ինչպես պետք է կառավարել երկիրը որպես ինքնիշխան պետություն: Մենք ընկերներ ունենք Ադրբեջանից եւ Հայաստանից: Անցած մի քանի տարվա ընթացքում մենք Ադրբեջանին տասն անգամ ավելի զենք ենք վաճառել»,- ասել է նա՝ նշելով, թե ինչու այդ մասին մամուլը չի ​​գրում:
Վուչիչը նաեւ շեշտել է, որ երկրի ռազմական արդյունաբերությունում 17000 մարդ է աշխատում, ովքեր, ի տարբերություն մյուսների կարծիքին, պետք է մնան իրենց աշխատատեղերում։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ էին տարածվել այն մասին, որ վերջին ամիսներին Սերբիան իբր զենք է վաճառել Հայաստանին:

За последние несколько лет мы продали Азербайджану в десять раз больше оружия: президент Сербии
Президент Сербии Александр Вучич в ходе пресс-конференции ответил на вопрос журналистов о продаже оружия Армении, сообщает News.am со ссылкой на сербское издание РТВ.
"У нас дружеские отношения с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, и причина, по которой Алиев ценит меня больше, чем Тадича (экс-президент Сербии – ред.), заключается в том, что он знает, как руководить страной, как суверенным государством. У нас есть друзья из Азербайджана и Армении. За последние несколько лет мы продали Азербайджану в десять раз больше оружия", - сказал он, отметив, что почему в прессе об этом не пишут.
Вучич также подчеркнул, что в секторе военной промышленности страны работают 17 000 человек, которые, в отличие от мнения других, должны оставаться на своих рабочих местах.
Напомним, что ранее в азербайджанских СМИ появилась информация о том, что в последние месяцы Сербия якобы продала Армении оружие.