Աննա Հակոբյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի նախագահի տիկին Նադյա Չամի Աունին
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը օգոստոսի 5-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի նախագահի տիկին Նադյա Չամի Աունին և իր զորակցությունն է հայտնել օգոստոսի 4-ին Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի կապակցությամբ:
«Մեծարգո տիկին Աուն,
Սիրելի Նադյա,
Խորապես ցնցված եմ Լիբանանում տեղի ունեցած այս մեծ ողբերգությամբ: Կիսում եմ Ձեզ հետ այս ծանր վիշտը և իմ զորակցությունն եմ հայտնում զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին: Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում բոլոր վիրավորներին:
Հայ ժողովուրդը կանգնած է եղբայրական Լիբանանի կողքին և աղոթում է այս ողբերգության հետևանքների արագ հաղթահարման և երկրի բնականոն հուն վերադառնալու համար:
Այս դժվարին օրերին մենք մեր աղոթքներով և մտքերով Ձեզ հետ ենք:
Թող Աստված համբերություն, ոգու տոկունություն և խաղաղություն շնորհի Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին: Հավատացած եմ, որ «Մերձավոր արևելքի մարգարիտը» դուրս է գալու այս ճգնաժամից առավել ամուր և համախմբված:

Анна Акопян направила телеграмму соболезнования супруге президента Ливана Наде Чами Аун
Супруга премьер-министра Армении Анна Акопян 5 августа направила телеграмму соболезнования супруге президента Ливана Наде Чами Аун и выразила свою поддержку в связи со взрывом, произошедшим в Бейруте 4 августа.
"Многоуважаемая госпожа Аун.
Дорогая Надя,
Я глубоко потрясена этой большой трагедией, произошедшей в Ливане. Разделяю с Вами эту тяжелую скорбь и выражаю свою поддержку семьям и родным погибших. Желаю скорейшего выздоровления всем раненым.
Армянский народ рядом с братским Ливаном и молится за быстрое преодоление последствий этой трагедии и возвращение страны к нормальной жизни.
В эти трудные дни мы рядом с Вами в наших молитвах и мыслях.
Да придаст Вам Господь терпения, стойкости духа и мира дружественному народу Ливана. Уверена, что "жемчужина Ближнего Востока" выйдет из этого кризиса более сильной и сплоченной.