Չինաստանը հուսով է, որ ԱՄՆ-ը պայմաններ կստեղծի առևտրային գործարքի առաջին փուլի իրականացման համար
Չինաստանը հուսով է, որ Միացյալ Նահանգները կդադարեցնի սահմանափակող և խտրական գործողությունները չինական ընկերությունների դեմ և պայմաններ կստեղծի առևտրային գործարքի առաջին փուլի համար, հինգշաբթի ասել է առևտրի նախարարի օգնական Ժեն Հունբինը, հայտնում է Reuters-ը:
Նրա խոսքերով՝ կորոնավիրուսի համավարակը և ԱՄՆ-ի արտահանման հսկողությունը, անկասկած, ազդել են Չինաստանի կողմից ամերիկյան ապրանքների և ծառայությունների գնման վրա։
ԱՄՆ-ի և Չինաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաները շաբաթ օրը հանդիպելու են տեսակոնֆերանսի ռեժիմով՝ առևտրային գործարքի առաջին փուլի իրականացումը գնահատելու համար:

Китай надеется, что США создадут условия для реализации первой фазы торговой сделки
Китай надеется, что Соединенные Штаты прекратят ограничительные и дискриминационные действия в отношении китайских компаний и создадут условия для реализации первой фазы торговой сделки, сказал в четверг помощник министра торговли Жэнь Хунбинь.
Жэнь сказал на пресс-конференции, что пандемия коронавируса и меры экспортного контроля США, несомненно, повлияли на покупку Китаем американских товаров и услуг.
Высокопоставленные чиновники США и Китая встретятся в субботу в режиме видеоконференции для оценки выполнения первой фазы торговой сделки.