Մնացականյանը իր զորակցությունն է հայտնել Վրաստանի ԱԳ նախարարին՝ Դուշեթի շրջանում ողբերգական վթարի կապակցությամբ
Օգոստոսի 25-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ իր վրաց գործընկերոջ՝ Դավիդ Զալկալիանիի հետ:
Նախարար Մնացականյանը զորակցություն հայտնեց նախարար Զալկալիանիին Դուշեթի շրջանում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ` ցավակցելով զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթելով վիրավորներին:
Արտգործնախարարներն անդրադարձան երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի՝ կարևորելով բազմաոլորտ համագործակցության հետագա ամրապնդման ուղղությամբ շարունակական ջանքերի գործադրումը:
Նախարարներ Մնացականյանը և Զալկալիանին մտքեր փոխանակեցին նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման և դրա սոցիալ-տնտեսական հետևանքների հասցեագրման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի շուրջ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը կարևորեց տարածաշրջանային խաղաղության, կայունության և անվտանգության պահպանմանն ուղղված քայլերը և այս ուղղությամբ փոխգործակցությունը:

Министр иностранных дел Армении провел телефонный разговор со своим грузинским коллегой
25 августа Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор со своим грузинским коллегой Давидом Залкалиани.
Глава МИД Армении выразил поддержку Министру иностранных дел Грузии Давиду Залкалиани в связи с трагической автомобильной катастрофой в районе Душети, выразив также соболезнования семьям погибших и пожелав скорейшего выздоровления пострадавшим.
Министры иностранных дел затронули ряд вопросов двусторонней повестки дня, подчеркнув важность продолжительных усилий по дальнейшему укреплению многопланового сотрудничества.
Министры Мнацаканян и Залкалиани обменялись мнениями о шагах предпринимаемых для предотвращения распространения коронавируса нового типа и устранения социально-экономических последствий пандемии.
В ходе телефонного разговора Министр иностранных дел Армении отметил важность шагов, направленных на поддержание регионального мира, стабильности, безопасности и взаимодействия в этом направлении.