Արցախի ՄԻՊ-ն ընդունել է «Հայ փախստականների հարթակ» նախաձեռնող խմբի համակարգողին
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը օգոստոսի 31-ին ընդունել է «Հայ փախստականների հարթակ» նախաձեռնող խմբի համակարգող Արթուր Ղազարյանին։
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՄԻՊ աշխատակազմը,  Բեգլարյանն ընդգծել է ադրբեջանահայ փախստականների և ԼՂՀ ներքին տեղահանված անձանց իրավունքների պաշտպանության գործում հասարակական նախաձեռնությունների ու հարթակների կարևորությունը՝ նշելով, որ միասնական ու հետևողական ջանքերը կարող են էական արդյունքներ ապահովել այդ ուղղությամբ: Պաշտպանը շեշտադրել է, որ այդ հիմնախնդիրը գտնվում է իր ուշադրության ներքո և պատրաստակամություն է հայտնել իր լիազորությունների սահմաններում աջակցել խմբի գործունեությանը:
Ղազարյանը ներկայացրել է «Հայ փախստականների հարթակի» գործունեության հիմնական ուղղություններն ու նպատակները: Նա շեշտադրել է, որ նախաձեռնության նպատակն է միավորել տարբեր խմբերի ջանքերը միտված հայ փախստականների իրավունքների ու շահերի պաշտպանությանը՝ Արցախն առանձնացնելով որպես իրենց գործունեության կարևոր ուղղություններից մեկը:

Artsakh Republic Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan received on August 31 Arthur Ghazaryan, coordinator of the "Armenian Refugees Platform" initiative group, the Ombudsman’s Office reports.
Artak Beglaryan emphasized the importance of public initiatives and platforms in the protection of the rights of Azerbaijani-Armenians and NKR internally displaced persons, noting that joint and consistent efforts can provide significant results in this direction. The Ombudsman stressed that this issue is under his attention and expressed readiness to assist the group’s activities within his powers.
Arthur Ghazaryan introduced the main directions and goals of the "Armenian Refugees Platform." He pointed up that the aim of the initiative is to unite the efforts of different groups aimed at protecting the rights and interests of the Armenian refugees, highlighting Artsakh as one of the main directions of their activities.
The meeting was also attended by Tevan Poghosyan, Chairman of the "International Center for Human Development."